REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

27 czerwca 2022, 09:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Wybitne badaczki z całego świata zostały nagrodzone 23 czerwca br. podczas ceremonii For Women in Science w Paryżu zorganizowanej przez Fundację L'Oréal i UNESCO, pierwszej po przerwie spowodowanej pandemią. Uczczono 15 laureatek międzynarodowych nagród z lat 2020, 2021 i 2022 oraz 30 naukowczyń wyróżnionych International Rising Talents przyznanych w 2020 i 2022 roku.

Podczas ceremonii, która odbyła się w czwartek 23 czerwca w siedzibie UNESCO w Paryżu, uhonorowano i nagrodzono 15 wybitnych laureatek z różnych dziedzin nauk przyrodniczych i środowiskowych, nauk fizycznych, matematyki i informatyki. Każda z laureatek poświęciła swoje życie na walkę z jednym lub wieloma poważnymi wyzwaniami, przed którymi stoi dzisiejszy świat.

Wśród wyróżnionych znalazło się również 30 młodych naukowczyń, które otrzymały tytuł International Rising Talents. Razem reprezentują młodsze pokolenie naukowczyń, rozwiązujących kluczowe wyzwania i opowiadających się za zmianami. Wśród nagrodzonych nagrodą International Rising Talents przyznawaną co roku 15 „wschodzącym talentom” znalazła się polska badaczka, dr Karolina Mikulska-Rumińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj: Polka laureatką nagrody International Rising Talents przyznawanej przez Grupę L’Oreal 

W czasie ceremonii nadzwyczajny wkład kobiet w naukę uczczono wśród znamienitej publiczności, w tym przedstawicieli nauki, środowisk akademickich, liderów opinii, polityków, członków władz publicznych oraz organizacji promujących równość płci i równouprawnienie kobiet.

Wydarzenie, którego gospodynią była francuska dziennikarka Marie Drucker, rozpoczęło się od przedmowy prezesa Fondation L'Oréal, Jean-Paula Agona i dyrektor generalnej UNESCO, Audrey Azoulay, na temat znaczenia tegorocznego zjazdu, którzy przypomnieli, jak ważne są naukowczynie i ich praca dla naszej wspólnej przyszłości.

Profesor i laureatka 2020 r. Edith Heard wygłosiła przemówienie w imieniu 15 laureatek, aby podkreślić potrzebę przyłączenia się do nauki większej liczby kobiet.

– Nadal jesteśmy w mniejszości i brakuje nam masy krytycznej, aby skutecznie bronić naszych potrzeb. To musi się zmienić. Nauka musi być otwarta dla wszystkich – bez względu na płeć, narodowość, rasę czy kulturę. I nie ma czasu do stracenia. Różnorodność wzbogaca – napędza innowacje i zapewnia lepsze wyniki. Więcej kobiet w zespole prowadzi do lepszych wyników, większej kreatywności i nowych możliwości – powiedziała.

W komunikacje podsumowującym wydarzenie czytamy: Świat stoi przed niezrównanymi wyzwaniami: zmianami klimatycznymi, brakiem zasobów, zagrożeniami dla zdrowia i pandemią Covid-19, a także wieloma innymi narastającymi problemami na świecie. Wybrane w ciągu ostatnich trzech lat kobiety nagrodzone w programie L’Oréal-UNESCO już udowodniły, jak bardzo znacząca może być nauka w sprostaniu tym wyzwaniom.

Kobiety często są niedostrzegane i marginalizowane, dotykają je nierówności, uprzedzenia i spotykają się z barierami systemowymi. Ich obecność w Paryżu w tym tygodniu była doskonałą okazją do uznania ich znaczącego wkładu, jednocześnie przypominając światu, że nadal istnieje różnica między płciami.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony