REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

PRAWO

 

7 lutego 2020, 14:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
AbstachujeTV ma specyficzne poczucie humoru i... miliony lajków w tzw. mediach społecznościowych

AbstachujeTV ma specyficzne poczucie humoru i... miliony lajków w tzw. mediach społecznościowych (fot. youtube)

Naczelna Izba Aptekarska skierowała przedsądowe wezwanie do spółki Abstra, właściciela kanału  AbstrachujeTV na YouTube, domagając się natychmiastowego zaniechania działań naruszających prawo i dobra osobiste farmaceutów. „Do zobaczenia w sądzie zgrywusy” – napisał na Twitterze Tomasz Leleno, rzecznik prasowy NIA, zwracając się do youtuberów, którzy opublikowali w internecie firm pt. „Czego NIE mówią: APTEKARZE”

REKLAMAStrategia zielona webinar (BelkawArtykułach)

Naczelna Izba Aptekarska skierowała przedsądowe wezwanie do spółki Abstra, właściciela kanału AbstrachujeTV na YouTube, domagając się natychmiastowego zaniechania działań naruszających prawo i dobra osobiste farmaceutów. Youtuberzy opublikowali w internecie  firm pt. „Czego NIE mówią: APTEKARZE”

– 1 lutego br. AbstrachujeTV nagrali film rzekomo obrazujący pracę farmaceuty w aptece. Niestety zamiast śmiechu pozostaje niesmak, żenada i naruszenie dóbr osobistych. Naczelna Izba Aptekarska zdecydowanie sprzeciwia się tego rodzaju praktykom stanowczo reagując na zamieszczony materiał – czytamy w oświadczeniu NIA.  

I trudno się dziwić. Naszym zdaniem to "produkcja" poniżej wszelkiego poziomu (tutaj link do filmu). 

W przedsądowym wezwaniu Naczelna Izba Aptekarska domaga się od spółki Abstra natychmiastowego zaniechania działań polegających na publicznym rozpowszechnianiu informacji naruszających prawo i dobra osobiste farmaceutów, tj. do usunięcia ww. filmu z serwisu internetowego YouTube oraz innych serwisów internetowych, w których został zamieszczony (m.in. na Facebooku). NIA żąda także wskazania autora/autorów ww. filmu, poprzez przekazanie imienia, nazwiska, a także zajmowanego stanowiska.

NIA informuje, że przyczyną wystosowania wezwania do youtuberów są krzywdzące treści kierowane w wymienionym filmie do opinii publicznej, a dotyczące rzekomego sposobu pracy farmaceutów z pacjentami. – Podkreślić należy, iż formułowany przez Państwa przekaz nie znajduje odzwierciedlenia ani potwierdzenia w faktach, a ich prezentowanie opinii publicznej ma jednoznacznie negatywny wpływ na wizerunek zawodu farmaceuty, jego dobre imię oraz renomę. Są to ponadto twierdzenia o charakterze zniesławiającym – pisze NIA w wezwaniu.

Naczelna Izba Aptekarska przywołuje uregulowania prawne i wskazuje, iż zgodnie z art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności, ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~SatyraGórą 2 ponad rok temu

  Przecież równie dobrze można oskarżyć kabareciarzy, stand-uperów itp. To miał być materiał satyryczny, bez oparcia w rzeczywistości. Myślę, że nie trzeba od razu aż tak się oburzać...

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dziwne 1 ponad rok temu

  Szkoda że branża kosmetyczna się tak za Kacpra ziebe kosmetyków nie wzięła

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony