REKLAMA

6 listopada 2019, 18:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. materiały prasowe)

Międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych Action uruchomiła 6 listopada, w miejscowości Osła swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne. Firma weszła na polski rynek dwa lata temu otwierając sklep w Lesznie. Obecnie ma blisko 50 sklepów, głównie w południowo-zachodniej Polsce.

REKLAMA

Otwarcie centrum dystrybucyjnego w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku to duża inwestycja wspierająca ekspansję rynkową Action. W tym roku firma zatrudniła również Sławomira Nitka, doświadczonego polskiego eksperta w zakresie handlu detalicznego, na stanowisko dyrektora generalnego i otworzyła swoje biuro w Katowicach. 

Sławomir Nitek jest odpowiedzialny za działalność i ekspansję firmy w Polsce. – Jestem przekonany do konceptu Action i wierzę, że odniesie on sukces. Budowanie sieci dyskontów niespożywczych na polskim rynku to ciekawe zadanie. Mamy ambitne plany rozwoju i będziemy nadal wzmacniać tu naszą obecność – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

Przez ostatnie dwa lata Action sukcesywnie zwiększał liczbę sklepów w Polsce. Pod koniec października br. było ich 46. Plan na koniec 2019 r. to 50 placówek. Obecnie firma zatrudnia na polskim rynku ponad 750 osób.

6 listopada odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego centrum dystrybucyjnego Action w Polsce. Obiekt ten będzie zaopatrywać sklepy w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech.
Osła to strategiczna lokalizacja zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z głównymi autostradami. Centrum dystrybucyjne nie tylko przyczyni się do rozwoju Action, ale także lokalnej społeczności – podkreśla Sławomir Nitek. Docelowo centrum stworzy około 400 miejsc pracy.

Action i międzynarodowa firma budowlana Goldbeck zrealizowały inwestycję ze szczególnym uwzględnieniem jej wpływu na środowisko naturalne. – Postawiliśmy na połączenie funkcjonalności oraz zrównoważonego rozwoju i zastosowaliśmy jak najwięcej rozwiązań przyjaznych dla środowiska, począwszy od materiałów budowlanych, aż po szczegóły konstrukcyjne i zainstalowane urządzenia – wyjaśnia Sławomir Nitek. Przykładem mogą być panele słoneczne wspierające system ogrzewania wody w budynku biurowym, inteligentne liczniki zużycia energii i wody, a także instalacje wodooszczędne oraz oświetlenie LED.

Właścicielem centrum dystrybucyjnego we wsi Osła jest Action, natomiast jego zarządcą jest międzynarodowy operator logistyczny Fiege.

Action to  międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1400 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia ponad 50 tys. osób. W 2018 r. całkowita sprzedaż netto wyniosła 4,2 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6 tys. produktów w sklepach Action jest częścią standardowego asortymentu. Cała reszta szybko się zmienia, a dodatkowo każdego tygodnia firma wprowadza na półki ponad 150 nowych artykułów. Asortyment obejmuje produkty z 14 kategorii: dekoracje, DIY, zabawki i rozrywka, hobby, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, ogród, pranie i sprzątanie, żywność i napoje, pielęgnacja ciała, zwierzęta domowe, sport, odzież i pościel.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony