REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

11 lutego 2019, 10:52wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kosmetyczny gigant wprowadza zmiany, aby wrócić na ścieżkę wzrostu - zapowiada Pierre Laubies, prezes Coty

Kosmetyczny gigant wprowadza zmiany, aby wrócić na ścieżkę wzrostu - zapowiada Pierre Laubies, prezes Coty (fot. coty.com)

Cena akcji kosmetycznego giganta Coty Inc podskoczyła o ponad 30 proc., po tym, jak firma podała lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe, pomimo zaraportowania straty w wysokości 960,6 mln dolarów.

Koncern kosmetyczny Coty, którego portfolio marek obejmuje m.in. CoverGirl, Rimmel i perfumy takich marek jak Gucci i Hugo Boss, wciąż pracuje nad kwestiami dystrybucji a nowi menedżerowie Coty mają mnóstwo problemów z łańcuchem dostaw, które firma kosmetyczna musi rozwiązać w 2019 roku. 

- Muszę podkreślić, że pomimo że jesteśmy pewni, że możemy skierować Coty na ścieżkę wzrostu, to jesteśmy realistami i wiemy, że zajmie to trochę czasu - powiedział Pierre Laubies, obecny prezes koncernu.

W ostatnim kwartale Coty odnotował przychód w wysokości 2,51 mld dolarów, w porównaniu z 2,64 mld dolarów dolarów w ubiegłym roku, ale przed konsensusem FactSet o wartości 2,47 mld dolarów. Firma skorygowała zarobki o 24 centy za akcję, także przed oczekiwaniami FactSet za 22 centy na akcję.
Akcje Coty spadły o ponad 53 proc. w ciągu ostatniego roku, podczas gdy indeks S & P 500 indexSPX + 0,07 proc. zyskał 5 proc. w tym okresie.

Jak już pisaliśmy, gigant kosmetyczny w styczniu ogłosił serię zmian w swoim kierownictwie, aby "wspierać trwającą transformację i przyszły rozwój". Przez ostatnie lata koncernem kierował Camillo Pane. Jego następcą na stanowisku CEO Coty został w listopadzie członek zarządu Continental Foods - Pierre Laubies. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony