REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

E-commerce

 

29 czerwca 2018, 16:22Irina Nowochatko-Kowalczyk

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Centrum logistyczne Amazona w Lipsku

Centrum logistyczne Amazona w Lipsku (fot. Medien-gbr)

Platforma zakupowa Amazon kupuje jedną z największych aptek internetowych w USA – PillPack. Szczegóły tej transakcji na razie nie są znane.

Jak podaje agencja Bloomberg, w kwietniu tego roku aptekę PillPack próbował kupić konkurent Amazona - Walmart. Mowa była o kwocie nie przekraczającej 1 mld dolarów.

„Zespół PillPack łączy w sobie ogromne doświadczenie zdobyte w branży farmaceutycznej z technologicznym know-how. PillPack znacząco wpływa na lepszą jakość życia swoich klientów… Jesteśmy przekonani, że razem będziemy mogli zrobić dla nich więcej” – powiedział dyrektor segmentu konsumenckiego Amazona Jeff Wilke.

Model biznesowy PillPack jest oparty o realizację indywidualnych zamówień na receptę i dostawie „pod drzwi”. Klientami sklepu są w głównej mierze osoby przewlekle chore z taką diagnozą jak np. cukrzyca, nadwaga czy nadciśnienie. W 2017 r. Forbes zaliczył spółkę do tzw. „miliardowych start-upów”. Firma, która rozpoczęła działalność w 2013 r. z inwestycją w wysokości 118 mln dolarów, w 2017 r. miała 100 mln dolarów rocznych przychodów.

Historia marki Amazon sięga do 1994 roku i jest to obecnie największy sklep internetowy na świecie. Platforma zakupowa zyskała swoja popularność dzięki sprzedaży książek w internecie i z czasem co raz bardziej rozbudowywała swoją ofertę. Obecnie w Amazonie można kupić produkty z każdej kategorii. Chociaż do dzisiaj zakupy w Amazonie nie są dostępne dla polski, to od kilku lat w naszym kraju istnieją działy logistyczne tego giganta branży e-commerce.

Do tej pory Amazon na terenie Polski uruchomił już 5 centrów logistycznych, w tym w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu. Każde z nich ma od 100 do 160 tys. mkw. powierzchni. Oprócz tego firma stworzyła Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku oraz oddział Amazon Web Services w Warszawie. Ogółem firma zainwestowała w Polsce już 3 mld zł.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony