REKLAMAFBK_Banner Główny

20 marca 2023, 17:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. FB Amazon.com)

Amazon zamierza zlikwidować 9 tys. miejsc pracy. To druga największa runda zwolnień w historii firmy po ogłoszeniu 18 tys. zwolnień w styczniu br. – podał AP News.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Dyrektor generalny Amazon Andy Jassy poinformował pracowników, że firma planuje likwidację 9 tys. miejsc pracy. W styczniu br. zwolnienia dotknęły 18 tys. pracowników.

Redukcje zatrudnienia oznaczałyby drugą największą rundę zwolnień w historii firmy, dodając do 18 000 pracowników, których firma zapowiedziała w styczniu. Jednak liczba pracowników firmy podwoiła się podczas pandemii, jednak podczas gwałtownego wzrostu zatrudnienia w prawie całym sektorze technologicznym.

W notatce Jassy powiedział, że druga faza rocznego procesu planowania firmy – która określała, które obszary działalności należy przyciąć – zakończyła się w tym miesiącu i doprowadziła do dodatkowych redukcji zatrudnienia. Powiedział, że Amazon nadal będzie zatrudniał w niektórych strategicznych obszarach.

Amazon ogranicza również inne obszary. Na początku tego miesiąca firma poinformowała, że wstrzyma budowę swojej siedziby głównej w północnej Wirginii, chociaż pierwsza faza tego projektu zostanie otwarta w czerwcu i zatrudni 8 tys. pracowników.

Podobnie jak inne firmy technologiczne, w tym spółka matka Facebooka Meta i spółka matka Google Alphabet, Amazon zwiększył zatrudnienie podczas pandemii, aby zaspokoić popyt ze strony Amerykanów, którzy coraz częściej kupowali rzeczy online, aby uchronić się przed wirusem. Jego siła robocza – obejmująca zarówno pracowników magazynowych, jak i pracowników korporacyjnych – podwoiła się do ponad 1,6 miliona osób w ciągu około dwóch lat. Ale popyt spadł, gdy złagodziła się najgorsza pandemia – a firma zaczęła wstrzymywać lub anulować plany rozbudowy magazynu w zeszłym roku, aby upewnić się, że nie wykrwawia niepotrzebnych pieniędzy – napisał AP News.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony