REKLAMAJARS - baner główny (09.12.-20.12.2019 r.)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

WYWIADY I OPINIE

TRENDY

 

16 stycznia 2017, 00:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Anna Oborska, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego

Anna Oborska, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (fot. materiały prasowe)

REKLAMA

W 2017 r. mija czwarty rok funkcjonowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. będącego podstawową regulacją w zakresie obrotu kosmetykami, a otoczenie prawne firm kosmetycznych nadal się zmienia. Znaczna część tych zmian wynika z intensyfikacji działań prośrodowiskowych w ramach legislacji chemicznej (REACH, CLP).

Pod lupą Komisji Europejskiej znajduje się aktualnie wiele kluczowych dla branży składników: metyloizotiazolinon (MIT), dwutlenek tytanu, siloksany D4/D5, kwas salicylowy, mikrogranulki z tworzyw sztucznych – to niektóre z nich. Zainteresowanie Komisji Europejskiej w praktyce oznacza, że stosowanie wielu z nich do produkcji kosmetyków może zostać w najbliższym czasie ograniczone lub wręcz zabronione. Los części z nich jest już w zasadzie przesądzony. Równolegle na forum Komisji Europejskiej trwają prace odnośnie deklaracji marketingowych: „free from”, „hipoalergiczny”.

Zmiany, które nadchodzą, mogą stanowić znaczącą barierę dla firm kosmetycznych. Szereg składników, których dossier podlega obecnie szczegółowej rewizji, kurczące się portfolio konserwantów – wszystkie te działania mogą zaowocować zmianami, które dla producentów kosmetyków będą stanowiły duże wyzwanie.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony