REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

PRODUCENCI I MARKI

 

20 kwietnia 2018, 12:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Przetwarzając raz już wyprodukowane opakowania z papieru, aluminium i szkła można osiągnąć wielkie oszczędności

Przetwarzając raz już wyprodukowane opakowania z papieru, aluminium i szkła można osiągnąć wielkie oszczędności (fot. mat. prasowe )

Opakowania po ulubionych kosmetykach: tubki, słoiczki, saszetki. Do tego drewniane palety i folia zabezpieczająca, czyli opakowania wykorzystane do transportu kremów, szamponów i balsamów. I jeszcze papierowe kartoniki oraz etykiety. Wszystkie wyglądają pięknie, ale jednocześnie ich produkcja zużywa cenne zasoby naturalne. Firma Avon Operations Polska postanowiła przyjrzeć się oszczędnościom, jakie uzyskała dzięki recyklingowi opakowań.

REKLAMAModus -belka w artykułach - październik 2018

– Zsumowaliśmy wszystkie opakowania poddane przez nas recyklingowi i okazało się, że oszczędzamy tysiące ton zasobów – mówi Christof Vollstedt, dyrektor fabryki  Avon Operations Polska. W samym tylko 2016 roku liczba ta wyniosła 8648 ton surowców pierwotnych.

Te wyniki potwierdza Interseroh Organizacja Odzysku Opakowań, zajmująca się recyklingiem i odzyskiem odpadów opakowaniowych dla Avon. – Produkcja tworzyw sztucznych wymaga ropy naftowej. Jej wydobycie pociąga zaś za sobą zużycie wody oraz emisję gazów cieplarnianych – wyjaśnia Krzysztof Hornicki, ekspert ds. ochrony środowiska w Interseroh Polska. – Jednak odpady z tworzyw sztucznych poddane recyklingowi nie naruszają zasobów ropy i potrzebują znacznie mniej innych surowców, aby zmienić się w nowe plastikowe produkty. To właśnie oszczędność zasobów wynikająca z recyklingu – dodaje Hornicki.

Podobnie sytuacja wygląda z pozostałymi surowcami – papierem, aluminium, szkłem. Ich produkcja pierwotna, czyli oparta na wycince drzew oraz pozyskiwaniu z ziemi boksytu i piasku kwarcowego, jest dużym obciążeniem dla środowiska. Tymczasem wielkie oszczędności można osiągnąć, przetwarzając raz już wyprodukowane opakowania z papieru, aluminium i szkła. Dzięki proekologicznym działaniom w 2016 roku Avon Operations Polska ograniczyła emisję gazów cieplarnianych o 1643 tony.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony