REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

PRODUCENCI I MARKI

 

20 kwietnia 2018, 12:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Przetwarzając raz już wyprodukowane opakowania z papieru, aluminium i szkła można osiągnąć wielkie oszczędności

Przetwarzając raz już wyprodukowane opakowania z papieru, aluminium i szkła można osiągnąć wielkie oszczędności (fot. mat. prasowe )

Opakowania po ulubionych kosmetykach: tubki, słoiczki, saszetki. Do tego drewniane palety i folia zabezpieczająca, czyli opakowania wykorzystane do transportu kremów, szamponów i balsamów. I jeszcze papierowe kartoniki oraz etykiety. Wszystkie wyglądają pięknie, ale jednocześnie ich produkcja zużywa cenne zasoby naturalne. Firma Avon Operations Polska postanowiła przyjrzeć się oszczędnościom, jakie uzyskała dzięki recyklingowi opakowań.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

– Zsumowaliśmy wszystkie opakowania poddane przez nas recyklingowi i okazało się, że oszczędzamy tysiące ton zasobów – mówi Christof Vollstedt, dyrektor fabryki  Avon Operations Polska. W samym tylko 2016 roku liczba ta wyniosła 8648 ton surowców pierwotnych.

Te wyniki potwierdza Interseroh Organizacja Odzysku Opakowań, zajmująca się recyklingiem i odzyskiem odpadów opakowaniowych dla Avon. – Produkcja tworzyw sztucznych wymaga ropy naftowej. Jej wydobycie pociąga zaś za sobą zużycie wody oraz emisję gazów cieplarnianych – wyjaśnia Krzysztof Hornicki, ekspert ds. ochrony środowiska w Interseroh Polska. – Jednak odpady z tworzyw sztucznych poddane recyklingowi nie naruszają zasobów ropy i potrzebują znacznie mniej innych surowców, aby zmienić się w nowe plastikowe produkty. To właśnie oszczędność zasobów wynikająca z recyklingu – dodaje Hornicki.

Podobnie sytuacja wygląda z pozostałymi surowcami – papierem, aluminium, szkłem. Ich produkcja pierwotna, czyli oparta na wycince drzew oraz pozyskiwaniu z ziemi boksytu i piasku kwarcowego, jest dużym obciążeniem dla środowiska. Tymczasem wielkie oszczędności można osiągnąć, przetwarzając raz już wyprodukowane opakowania z papieru, aluminium i szkła. Dzięki proekologicznym działaniom w 2016 roku Avon Operations Polska ograniczyła emisję gazów cieplarnianych o 1643 tony.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony