REKLAMAFBK 2019 - baner główny (sierpień 2019)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRAWO

 

12 lutego 2019, 14:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Firmy kosmetyczne walcza o patenty na kremy z filtrem chroniące rafy koralowe

Firmy kosmetyczne walcza o patenty na kremy z filtrem chroniące rafy koralowe (fot. Adobe)

Gigant beauty sprzeciwił się uznaniu patentu Aethic uzasadniając między innymi, że nie jest unikalny w zdolności wspierania życia w morzu.

Niemiecki koncern Beiersdorf odwołał się od patentu marki Aethic dotyczącego pielęgnacji skóry w związku z jej ekokompatybilnym filtrem przeciwsłonecznym Sôvée.

Patent, który należy do Aethic, został utrzymany przez panel Europejskiego Urzędu Patentowego w Monachium. Wcześniej przyznany patent został zakwestionowany przez Beiersdorf  pod wieloma kątami, w tym jego wyjątkowości i dowodów potwierdzających jego roszczenie do utrzymania nietkniętego życia koralowego i morskiego.

Z kolei marka ochrony przeciwsłonecznej Aethic argumentowała, że żaden wcześniejszy patent nie miał tej samej formuły i że podstawy badań biologicznych przeprowadzonych przez wynalazców Roberto Danovaro, Elisabettę Damiani i Cinzię Corinaldesi były prawidłowe.

Przyniosło nam wielką ulgę, że zwyciężył zdrowy rozsądek. Jestem wdzięczny członkom panelu za czas i poświęcenie dla tej sprawy – powiedział Allard Marks, CEO Aethic.  – Opatentowana formuła Aethic Sôvée chroni skórę, podobnie jak kilka innych i pozostawia nienaruszone życie morskie, w tym takie organizmy jak koralowce i jeżowce. To samo w sobie warte jest ochrony – dodał.

Walka o patenty kremów do opalania chroniących rafę koralową wzrośnie, od kiedy pierwszy stan USA – Hawaje zakazał stosowania zwykłych filtrów w kremach, które szkodzą organizmom żyjącym w oceanach. Być może ich śladem pójdą też inne kraje.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony