REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Usługi

 

2 kwietnia 2021, 13:44Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem

Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem (fot. mat.prasowe)

Strona 3 z 3

Na spotkanie MRPiT Beauty Razem zaprosiło lek. med. Jadwigę Caban-Korbas, specjalistkę zdrowia publicznego, byłą PPIS w Słubicach, szerzej znaną opinii publicznej jako "Pani Jadzia z Sanepidu". Wsparła ona branżę twierdząc, że salony powinny być odmrożone w pierwszej kolejności. Argumentowała, że wynika to nie tylko z bardzo dobrze opracowanych procedur sanitarnych, ale także z umiejętności ich stosowania.

Czy będziemy pracować? Każdy ma swoje sumienie

Wczoraj, po informacji o obiecanej realizacji przez rząd postulatów Beauty Razem, lider społeczności nie krył radości komentując te zapowiedzi w mediach społecznościowych. „Mamy już załatwione wsparcie (obiecane), które jest na stronach rządowych i oczywiście ciśniemy na otwarcie. Rząd zapowiada realizację wsparcia a raczej piszmy: rekompensat praktycznie jeden do jednego wg naszych postulatów Beauty Razem” – napisał Michał Łenczyński.
 
„Jak zapewniają, ma to być to finansowo dla nas: bezzwrotna dotacja 5000 zł, dofinansowanie na ochronę miejsc pracy, postojowe, zwolnienie z ZUS-u, pełne umorzenie PFR 1.0. Tak, wielu z nas nie da to tyle, ile byśmy zarobili, gdy wreszcie trochę się ruszyło. Ale skoro uparli się, że na razie nie możemy pracować, to lepszy rydz niż nic. Czekamy na szczegóły i warunki. Nikt ich dziś nie zna, włącznie ze mną” – przyznaje na stronie FB Beauty Razem.
 
Łenczyński odpowiedział też na pytanie, czy pomimo wsparcia branża beauty będzie respektować zakaz pracy.  "Czy zapowiedź rekompensat wpłynie na to czy zamkniemy drzwi? Dziś nie wiem. Ja wstrzymałem wszystkie zabiegi. Pamiętajmy że każdy postępuje zgodnie z własnym sumieniem. Nie oceniamy się. Nie godzi się oceniać decyzji drugiego człowieka. Wybór pomiędzy posmarowaniem chleba masłem a respektowaniem absurdalnego prawa jest lekko mówiąc dramatyczny. Nie znamy sytuacji innych. Za każdą osobą kryje się jej życiowy bagaż" – stwierdził.
 
Na pytanie o szansę na szybkie odmrożenie Michał Łenczyński odpowiada: - Tak, próbujemy to wynegocjować, tak jak w kwietniu 2020 wynegocjowaliśmy odmrożenie dwa tygodnie wcześniej niż początkowo planowano, a w październiku ub, roku skutecznie wyperswadowaliśmy rządowi lockdown beauty, co jest zasługą każdej i każdego z Was. Ale szczerze i otwarcie, choć wiem jak ciężkie emocje to wywoła, nie jestem optymistyczny. Nie wiem kiedy nas otworzą, ale wiem, że horyzont podejmowania decyzji to zaledwie kilka dni” – napisał.
 
W swoim poście podkreślił, że najważniejsze jest to, aby wszyscy trzymali się psychicznie. „W depresji, załamce, nie będziecie w stanie pracować, odrobić strat, skutecznie zarabiać. Musimy zbierać siłę zwłaszcza na czas po odmrożeniu. Możecie pomóc sobie w tym tylko sami. Nikt z Fejsa Wam nie będzie w stanie pomóc. Siłę macie w swoich serduchach. Zajrzyjcie w nie głęboko” – podsumował na portalu społecznościowym.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 24

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zdenerwowana 2 ponad rok temuocena: 0% 

  Nic nie pomogl ten chlop a wrecz przeciwnie, udaje ze dla branzy ale wcale nie, a pomoc tylko dla dzialalnosci powyzej roku jest skandaliczna, kazdemu nalezy sie pomoc tez bez wzgledy na spadki, od roku rzadnie poradzil sobie z pandemia a my jestesmy tu i teraz a nie rok temu k... kazdy kto nie pracuje w kwietniu ma miec umorzony zus przyznana pomoc w kwocie 5 tys by miec chociaz na oplaty i za kazdy miesiac postojowe. Co wy se zart robicie ze pomagacie a i tak wala robicie z ludzi, znowu bedzie ze pomogli a malo kto zalapie sie na pomoc... zenujace. A te co pracuja to powinny byc odsuniete od pomocy. I tak od roku jestesmy yna pozyczkach kredytach byjakos ciagnac bo to zakrawa na zart... niech ten pajac zacznie sluchac a nie przystaje na jakies spadki by cos dostac po odgornym zamknieciu branzy.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fryzjer 1 ponad rok temuocena: 80% 

  Proszę skorygować błąd w kwestii umorzenia PFR. Fryzjerstwo nie zostalo wpisane do listy pełnego umozenia PFR wramach Tarczy Finansowej 1.0, są na niej 54 kody lecz nie ma 96.02. Komunikat Ministerstwa nie wskazuje aby takie możliwości była procedowana.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony