REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Prawo i finanse

 

12 kwietnia 2019, 12:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. fotolia.com)

Producenci kosmetyków mają większe problemy z płatnościami niż przedstawiciele innych branż – wynika z danych BIG InfoMonitor.

Problemy z płatnościami na rzecz banków i partnerów biznesowych ma co 12. firma kosmetyczna (8,4 proc.). To więcej niż wynosi ten wskaźnik w całym przetwórstwie (5,5 proc.) oraz w gospodarce, gdzie regulowanie zobowiązań opóźnia co 16. przedsiębiorstwo (6,1 proc.) – informuje w „Rzeczpospolitej” Sławomir Grzelak, prezes BIG InfoMonitor.  

Łączne zaległości  branży kosmetycznej nie należą do wysokich i nie przekraczają 118 mln zł. Przeciętny kredyt przeterminowany o co najmniej 30 dni wynosi według BIK niecałe 184 tys. zł, a średnia kwota zaległości wpisanej do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor dochodzi do 87,8 tys. zł.

Zdaniem Sławomira Grzelaka, firmy kosmetyczne zaczynają odczuwać kłopoty ze względu na rosnące koszty działalności, w tym koszty pracy i energii elektrycznej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony