REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019
Robert Noceń, wiceprezes Carrefour Polska podczas Kongresu Branży FMCG 2018

Robert Noceń, wiceprezes Carrefour Polska podczas Kongresu Branży FMCG 2018 (fot. Wiadomości Kosmetyczne)

Planujemy mocny rozwój kategorii produktów bio we wszystkich kategoriach – nie tylko w owocach i warzywach i innych artykułach spożywczych, ale także w kosmetykach czy nawet tekstyliach – powiedział „Wiadomościom Kosmetycznym” Robert Noceń, wiceprezes Carrefour Polska podczas Kongresu Branży FMCG 2018.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Robert Noceń, wiceprezes Carrefour Polska dodał, że sieci zależy na pozyskaniu produktów lokalnych i certyfikowanych. – Tym sposobem chcemy się odróżniać od handlowej konkurencji. Będziemy poszukiwać partnerstwa z niewielkimi firmami tworzącymi krótkie serie produktowe. Jesteśmy bowiem gotowi dopasowywać asortyment lokalnie. Naszą współpracę możemy zacząć od jednego sklepu i z czasem rozszerzać skalę działania, o ile produkt spotka się z aprobatą konsumentów. Skala ta będzie oczywiście dopasowywana do możliwości dostawcy – wyjaśnił „Wiadomościom Kosmetycznym” wiceprezes Carrefour Polska.

Takie działania w Carrefourze już są podejmowane. – Na razie w obszarach najłatwiejszych dla nas, czyli w asortymencie produktów spożywczych, głównie świeżych. Od lat współpracujemy z lokalnymi dostawcami bio warzyw i owoców, teraz jedynie zintensyfikowaliśmy naszą współpracę i poszerzyliśmy ją o kolejnych parterów – mówi Robert Noceń.

Aktualny asortyment kosmetyczny sieci Carrefour obejmuje naturalne, certyfikowane produkty marek zagranicznych. Jednak teraz siła ciężkości ma zostać przerzucona na krajowych producentów. – Dla nas ważna jest kwestia jakości do ceny. A w kategoriach kosmetycznych nie mamy się czego wstydzić. Rynek kosmetyczny w Polsce jest wybitny, absolutnie wierzę w jego potencjał – zdradził rozmówca „Wiadomości Kosmetycznych”. Dodał również, że także poza Polską  sieć jest zainteresowana polskimi liniami kosmetycznymi z obszaru produkcji ekologicznej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony