REKLAMADermena_Banner Główny_17.05-31.05.2023

8 lutego 2022, 11:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kobiety robią zakupy przez internet częściej niż mężczyźni. Kosmetyki należą do najczęściej kupowanych produktów online

Kobiety robią zakupy przez internet częściej niż mężczyźni. Kosmetyki należą do najczęściej kupowanych produktów online (fot. shutterstock)

Płatna dostawa, wysokie ceny oraz  informacje wprowadzające w błąd to trzy najważniejsze czynniki, które zniechęcają konsumentów do zakupów w sklepach internetowych. Generalnie jednak Polacy pokochali kupowanie online. Już 8 na 10 internautów robi zakupy w e-sklepach – wynika z raportu Mr.& Mrs. e-Commerce 2022  przygotowanego przez Mobile Institute na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

– Jedni z nas polują na okazje cenowe (pandemia nasiliła jeszcze to zjawisko), inni kupują tylko wybrane marki albo w wybranych miejscach, a jeszcze inni dokładnie analizują każdy zakup pod kątem funkcjonalności i relacji jakości do ceny. Pojawia się też wyraźna grupa osób – głównie wśród rodziców aktywnych w e-commerce – kierujących się przy wyborach ekologią – komentuje Katarzyna Czuchaj-Łagód, dyrektor zarządzająca Mobile Institute.

Czytaj także: Kosmetyki i perfumy wyprzedziły w e-zakupach wszystkie kategorie  

27 proc. uczestników badania deklaruje, że robiło zakupy w internecie 2 do 5 razy w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Częściej kobiety (28 proc.) niż mężczyźni (26 proc.).

Dużą część kobiet robi zakupy przez sklepy internetowe (29 proc.), a także przez platformy zakupowe i aukcyjne (28 proc.). Mężczyźni natomiast najczęściej kupują przez platformy zakupowe i aukcyjne (32 proc.), ale też przez sklepy z aplikacjami mobilnymi. Seniorzy zdecydowanie wskazują, że najczęściej kupują przez platformy zakupowe i aukcyjne (97 proc.).

Polacy mają dobry stosunek do zakupów przez internet i często nie dostrzegają istotnych wad w tym sposobie zaopatrywania się. Jednak pytani o to, co ich zniechęca do zakupów internetowych, na pierwszych miejscach wymieniają płatną dostawę, wysokie ceny oraz niezgodność informacji podanych na stronie e-sklepu ze stanem faktycznym, opisy wprowadzające w błąd. Na te wszystkie czynniki szczególnie są wyczuleni seniorzy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony