REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

WYDARZENIA I PREMIERY

 

8 października 2018, 13:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Polska firma Delia Cosmetics kończy 20 lat. Zaczynała od rozjaśniacza do włosów. W  tej chwili swoje kosmetyki produkuje w dwóch zakładach o łącznej powierzchni 10 tysięcy metrów. Trafiają one do 100 tysięcy sklepów w 79 krajach całego świata. Firma niezwykle dumna jest także ze swojej działalności charytatywnej.

(fot. mat. prasowe )

Pierwszy kosmetyk firmy Delia Cosmetics – rozjaśniacz do włosów – stal się hitem sprzedaży lat 90-tych. Kolejnym była henna do brwi i rzęs. Dziś firma należy do czołowych producentów kosmetyków w Polsce, tworzy kilkaset kosmetyków podzielonych na wiele kategorii. Najważniejsze z nich to: koloryzacja i pielęgnacja włosów, brwi i rzęs (Delia Cosmetics jest największym w Polsce producentem bezpiecznej henny do brwi i rzęs), kosmetyki do makijażu, lakiery do paznokci, kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Jeną z nowszych, coraz prężniej rozwijających się kategorii są też kosmetyki dedykowane mężczyznom.

Prezesem Delia Cosmetics jest obecnie Karol Szmich, syn założycieli firmy – Józefa Szmicha i Aliny Szmich. To oni zapoczątkowali również działalność firmy na rzecz lokalnej społeczności i jej zaangażowanie w liczne akcje charytatywne. Od 2015 roku Delia Cosmetics jest partnerem łódzkiej fundacji Gajusz, opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi. Na tę działalność firma regularnie przekazuje część dochodu pochodzącego ze sprzedaży flagowego produktu – henny do brwi i rzęs. Za swoje zaangażowanie Delia Cosmetics otrzymała tytuł Dobroczyńcy Roku 2017. – Jest on dla nas najcenniejszą nagrodą spośród licznych wyróżnień i laurów otrzymywanych od instytucji branżowych, biznesowych i mediów – mówi Karol Szmich, prezes firmy.

Marki należące do łódzkiego przedsiębiorstwa to: Delia Cosmetics, Cameleo i Dairy Fun. Poza tym firma zajmuje się też produkcją kontraktową dermokosmetyków, kosmetyków masowych i profesjonalnych dla znanych marek z całego świata. Całość asortymentu jest tworzona w Polsce w dwóch zakładach produkcyjnych, wspieranych przez pięć nowoczesnych laboratoriów. Produkty dystrybuowane są do prawie 80 krajów świata.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony