REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019
Dariusz Kawecki, prezes zarządu, Delko SA

Dariusz Kawecki, prezes zarządu, Delko SA (fot. archiwum redakcji)

Spółka Delko prowadzi rozmowy w sprawie zakupu hurtowni Waldi z Komornik pod Poznaniem. Byłaby to kolejna firma przyłączona do grupy w ramach konsolidacji rynku hurtowego. Delko nie wyklucza także przejęć firm detalicznych i produkcyjnych.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Spółka Delko przygotowuje się do zakupu hurtowni kosmetyczno-chemicznej Waldi z Komornik pod Poznaniem. – Obecnie prowadzimy rozmowy – potwierdza Dariusz Kawecki, prezes zarządu Delko SA. – Spółka ma ustabilizowaną i silną pozycję na regionalnym rynku dystrybucji. Jej ewentualny zakup dobrze uzupełni geografię naszej sprzedaży hurtowej – dodaje.

Spółka akcyjna Delko powstała w 1995 roku. Jej założycielami byli właściciele kilkunastu hurtowni chemii gospodarczej i kosmetyków z całej Polski. Obecnie dystrybucja produktów prowadzona jest za pośrednictwem 13 dystrybutorów – hurtowni zlokalizowanych w różnych regionach kraju. Właściciele tych hurtowni są jednocześnie akcjonariuszami Delko. Spółka prowadzi także własną sieć detaliczną drogerii Blue Stop.

Władze spółki podkreślają, że nadal będą działać w kierunku konsolidacji rynku hurtowego. – Nie są wykluczone kolejne transakcje i przejęcia także firm detalicznych i produkcyjnych – zapowiada Dariusz Kawecki. Jego zdaniem kondycja branży kosmetyczno-chemicznej, zarówno w obszarze hurtu, jak i detalicznym jest ustabilizowana. – Oczywiście dynamika sprzedaży jest niższa niż w sieciach dyskontowych, ale branża ma nadal dobre wyniki finansowe i potencjał rozwojowy – mówi.

Zarząd Delko szacuje, że obecnie spółka ma około 20 proc. udziału w rynku tradycyjnym, na którym działa. Po trzech kwartałach 2017 roku firma zanotowała 12,6 proc. wzrostu sprzedaży i 26,2 proc. wzrostu zysku netto w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. – Pozwala nam to z dużym optymizmem prognozować wynik roczny i wypłatę dobrej dywidendy dla akcjonariuszy – podkreśla Dariusz Kawecki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony