REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

MARKI

 

27 kwietnia 2017, 23:35wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Alexandra Palt, chief sustainability officer  L’Oréal

Alexandra Palt, chief sustainability officer  L’Oréal (materiały prasowe)

Grupa L’Oréal opublikowała raport na temat rezultatów swoich działań zmierzających do zmniejszenia jej negatywnego oddziaływania na środowisko. W 2016 roku firma m.in. zmniejszyła emisję dwutlenku węgla w fabrykach i centrach dystrybucyjnych o 67 proc. oraz udoskonaliła 82 proc. swoich produktów pod kątem wpływu na środowisko.

– Zmiany klimatyczne są faktem i wpływają one na najbardziej wrażliwe elementy naszego łańcucha wartości, na przykład na rolników i producentów niektórych naturalnych składników takich jak masło shea z Burkina Faso czy olejek arganowy z południa Maroka. Dlatego musimy działać natychmiast. Jesteśmy na półmetku naszych ambitnych działań przewidzianych na rok 2020 – powiedziała Alexandra Palt, chief sustainability officer  L’Oréal.

Do 2020 roku firma L’Oréal chce ulepszyć profil środowiskowy lub społeczny 100 proc. swoich produktów. Dotyczy to wszystkich marek koncernu, a proces ten już się rozpoczął. Niektóre z nowych produktów zaprezentowanych w 2016 roku (np. szampony i odżywki z nowej linii Biolage R.A.W. oraz szampon Garnier Ultra Doux 5 Plants) są biodegradowalne na poziomie ponad 98 proc.

Polska fabryka L’Oréal w Kaniach pod Warszawą, jako największa fabryka grupy na świecie, również miała swój wkład w zmniejszenie wpływu koncernu na środowisko. W 2016 roku zmniejszono tu emisję CO2 o 42 proc. (w porównaniu z rokiem 2015), natomiast zużycie wody niezbędnej do wytworzenia jednego produktu o – 44 proc. Zmniejszono także wielkość odpadów w przeliczeniu na produkt końcowy o 39 proc.

Firma wprowadziła też na rynek polski produkty marki L’Oréal Paris Botanicals Fresh Care, które nie zawierają silikonów, parabenów i sztucznych barwników, a dodatkowo ich opakowania są przyjazne środowisku: w 100 proc. pochodzą z recyklingu i mogą być łatwo poddane ponownemu recyklingowi.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rymka 1 ponad rok temu

  szacunek dla konkurencji, która czuje rynek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony