REKLAMAFBK_Banner Główny
Magazyn, gazetka promocyjna i jednakowy szyld – to elementy wspólne, które – zdaniem założycieli sieci Afrodyta – są podstawą do nazywania jej franczyzową

Magazyn, gazetka promocyjna i jednakowy szyld – to elementy wspólne, które – zdaniem założycieli sieci Afrodyta – są podstawą do nazywania jej franczyzową (fot. materiały prasowe Afrodyta)

Strona 2 z 2
REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Przede wszystkim znane marki

Hurtownia Afrodyta w Pszczynie powstała zaledwie dwa lata temu. Stanisława Stępień i Marek Kowalski wiedzieli, że jeśli chcą skupić wokół siebie sklepy, muszą zapewnić im towar. Mieli doświadczenie i własny budynek, który mogli przeznaczyć na magazyn. Hurtownia jest niewielka, zaopatruje około 100 sklepów detalicznych, do których dociera dwóch przedstawicieli. Terytorialnie obejmuje południe Polski. W ofercie ma przede wszystkim kosmetyki masowe i chemię domową, w tym niemiecką. – Skupiamy się przede wszystkim na znanych markach, które możemy kupić w dobrych cenach. Oczywiście interesujemy się też innymi produktami, ale inwestowanie w marki niszowe jest dość ryzykowne. Trzeba je wypromować, a kiedy już w handlu tradycyjnym to zrobimy, trafiają na półki marketów. To się po prostu nie opłaca – tłumaczy Marek Kowalski. Pytany, o to, jakie produkty przede wszystkim zamawiają dziś drogerie, odpowiada że wszystko zależy od ich lokalizacji i profilu klientów. – Jedne sprzedają kosmetyki pielęgnacyjne z wysokiej półki, inne nie zamawiają ich w ogóle. W niektórych świetnie sprzedaje się chemia, szczególnie niemiecka – bardzo w Polsce popularna, inne rezygnują z tego asortymentu. Wszyscy chcą przede wszystkim dobrych cen, bo czasy dla drogerii nie są łatwe, konkurencja na rynku jest ogromna. Nam udaje się w wielu przypadkach być na tyle konkurencyjnymi, że sklepy zaopatrują się u nas – mówi.

Katarzyna Bochner

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony