REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

E-COMMERCE

 

8 lutego 2019, 10:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Inwestorzy z Dubaju przeznaczą na inwestycję e-commerce prawie pół miliarda euro

Inwestorzy z Dubaju przeznaczą na inwestycję e-commerce prawie pół miliarda euro (fot. Adobe)

Inwestor Dubai South zapowiedział, że planuje wydać dwa miliardy dirhamów (480 milionów euro) na budowę strefy wolnego handlu poprzez zaoferowanie 100 proc. udziałów zagranicznym firmom – donosi agencja Reuters.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Zagraniczne firmy działające poza strefami wolnego handlu w Dubaju i innych Zjednoczonych Emiratach Arabskich z zasady mogą mieć tylko do 49 proc. udziałów, a same Zjednoczone Emiraty Arabskie resztę.

Nowa powierzchnia 920 000 metrów kwadratowych, znana również jako EZDubai, ma przyciągnąć e-commerce, logistykę i inne powiązane firmy, zapowiedział deweloper.

Dubaj jest już siedzibą największej firmy e-commerce w regionie, Souq.com, przejętej przez Amazon w 2017 roku. Jest również miejscem narodzin serwisu noon.com, witryny zakupów online stworzonej przez miliardera z Dubaju Mohammeda Alabbara.

- Dubai South planuje zainwestować w strefę dwa miliardy dirhamów w ciągu czterech lat, chociaż termin wydawania pieniędzy zależy od popytu - powiedział agencji Reuters Mohsen Ahmad, szef logistyki w Dubai South.

Mohsen Ahmad powiedział, że fundusze, które Dubai South zamierza pozyskać z banków i innych instytucji, zostaną przeznaczone na infrastrukturę, biura i magazyny. EZDubai będzie zlokalizowane w południowej części emiratu, w pobliżu obszarów przemysłowych i mieszkalnych, a także drugiego co do wielkości lotniska w Dubaju, Al Maktoum International. 

Budowa ma się rozpocząć w 2019 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony