REKLAMANatura Medica_glowny

Miejsce:

Data rozpoczęcia: 19.03.2018

Data zakończenia: 20.03.2018

Henryk Orfinger, prezes zarządu Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, podczas wykładu w towarzystwie dr Adrianny Lewandowskiej - prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego

Henryk Orfinger, prezes zarządu Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, podczas wykładu w towarzystwie dr Adrianny Lewandowskiej - prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego (fot. materiały prasowe/IBR/Wojciech Jączyński )

O sile wartości będących podstawą tworzenia mechanizmów ładu rodzinnego dla zapewnienia długowieczności firm rodzinnych rozmawiali prelegenci oraz uczestnicy V Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, który odbył się w Poznaniu. Wśród wykładowców i panelistów znaleźli się m.in. Henryk Orfinger, prezes zarządu Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris oraz Zbigniew Inglot, prezes zarządu firmy kosmetycznej Inglot.

20 marca 2018 r. zakończył się w Poznaniu dwudniowy Kongres Firm Rodzinnych, to już 5. edycja wydarzenia dedykowanego przedsiębiorcom rodzinnym. Tematem tegorocznego Kongresu była moc drzewa genealogicznego – siła relacji rodzin biznesowych. Zaproszeni prelegenci oraz uczestnicy rozmawiali o sile wartości będących podstawą tworzenia mechanizmów ładu rodzinnego dla zapewnienia długowieczności firm rodzinnych.

W programie znalazło się miejsce na historie firm rodzinnych, które odniosły międzynarodowy sukces, opowieści o budowaniu marki firmy rodzinnej jako powodu do dumy, oraz dyskusje o dywersyfikacji działalności poprzez wprowadzanie innowacji, inwestowanie w start-upy czy poszerzanie portfela marek. Rozmawiano także na temat relacji między członkami rodziny, konfliktów, wyznawania wspólnych wartości.

Na kongresie reprezentowane były m.in. polskie firmy kosmetyczne. Henryk Orfinger, prezes zarządu Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, przypomniał uczestnikom jak ważne jest czerpanie radości z tego co się robi i udowadniał, że nawet najbardziej odważne marzenia się spełniają. W spisanej w latach 90. strategii firmy zawarto marzenie o zyskaniu międzynarodowej renomy, które ziściło się w 2014 r., kiedy firma jako jedyna marka kosmetyczna w Polsce zasiadła w gronie największych producentów branży kosmetycznej we francuskim Comite Colbert.

Natomiast w  panelu dyskusyjnym „Mechanizmy ładu rodzinnego” swoimi doświadczeniami z uczestnikami konferencji podzielił się m.in.  Zbigniew Inglot, prezes zarządu firmy Inglot z Przemyśla, której produkty sprzedawane są dziś w firmowych salonach na całym świecie.

Wśród prelegentów znalazł się również  Antoine Mayaud, reprezentant trzeciego pokolenia rodziny Mulliez, będącej właścicielami takich marek jak: Auchan, Decathlon, Leroy Merlin, Orsay. W  organizacji zarządzającej potężnym biznesem ponad 700 udziałowców jest członkami rodziny.

Kongres Firm Rodzinnych organizowany jest co roku przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Dr Adrianna Lewandowska, prezes instytutu, będzie prelegentem podczas tegorocznego Forum Branży Kosmetyczno-Chemicznej, organizowanego przez "Wiadomości Kosmetyczne", które odbędzie się 2 października br. w Warszawie. Poprowadzi wykład pt. „Sukcesja w branży kosmetycznej. Czym jest zmiana pokoleniowa biznesu rodzinnego i jak ją przeprowadzić?” .

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony