REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

HANDEL

MARKI

 

13 kwietnia 2018, 16:42wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Centrum dystrybucyjne Avon w Garwolinie

Centrum dystrybucyjne Avon w Garwolinie (fot. materiały prasowe/Avon)

Jedno z największych centrów dystrybucyjnych Avon w Europie znajduje się 60 km od Warszawy. Jego roczna przepustowość to blisko 190 mln spakowanych produktów.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Produkcja globalnej firmy kosmetycznej Avon została ulokowana w Garwolinie. To właśnie tutaj znajduje się jej drugi co do wielkości zakład produkcyjny na świecie – Avon Operations Polska. W Garwolinie działa również jedno z największych centrów dystrybucyjnych – Avon Distribution Polska.

W polskiej fabryce Avon rocznie wytwarzanych jest niemal pół miliarda kosmetyków. Wraz z rosnącą od 20 lat produkcją, rozrastało się także centrum dystrybucyjne. Jego roczna przepustowość to blisko 190 mln spakowanych produktów oraz 5,3 mln wysłanych kartonów z kosmetykami, które dystrybuowane są na terenie Polski, Czech oraz Niemiec. 

Aby zobrazować te liczby, wystarczy wyobrazić sobie glob ziemski w swoich naturalnych wymiarach. Gdyby ustawić produkty spakowane w ciągu roku – jeden po drugim – zajęłyby one blisko ¾ obwodu Ziemi. Ustawiając kartony z Avon Distribution Polska jeden po drugim – droga zajęłaby 1800 km, czyli tyle co odległość z Garwolina do Londynu. Podróżujące natomiast na przenośnikach pakowalni paczki pokonują rocznie aż 4,7 mln km, czyli dystans równy 120 obwodom Ziemi.

– W każdej sekundzie w Avon Distribution Polska pakowanych jest 6 produktów. Łącznie to 360 spakowanych kosmetyków na minutę i aż 21 600 na godzinę. Przez całą dobę, każdy z nich trafia do pakowania na linii, której szybkość to ponad 1000 paczek na godzinę. Wszystko po to, żeby zamówione produkty dotarły do naszych Konsultantek na czas – mówi Jan de Groot, senior brand manager w Avon Distribution Polska.

Nowoczesna linia kompletacji zamówień pozwala na pakowanie, ważenie przygotowanych zamówień oraz segreguje je pod kątem kierunku docelowej podróży.

Avon Distribution Polska obsługuje 280 tys. konsultantek firmy na terenie Polski, Czech i Niemiec. Zamówienia mogą być składane codziennie z dostawą do domu lub do prawie 10 tys. punktów odbioru w całej Polsce. Każde zamówienie jest kompletowane indywidualnie i realizowane nawet w ciągu 24 godzin.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony