REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

KONSUMENT i TRENDY

MARKI

 

5 listopada 2018, 16:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Seniorzy to coraz większa grupa konsumentów produktów beauty

Seniorzy to coraz większa grupa konsumentów produktów beauty (fot. adobe stock)

Nowa koncepcja kosmetyczna pozwoli podbić rynek seniorów, którzy reprezentują konsumentów o dużym potencjale w przemyśle beauty. W  2050 roku proporcja osób w wieku 60+ w populacji będzie dwa i pół raza większa niż obecnie i sięgnie 33 proc. ludzi na świecie.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Na świecie nie tylko wymiar liczbowy seniorów przykuwa uwagę rynku kosmetycznego. Wysoka siła nabywcza osób starszych też nie jest bez znaczenia, podobnie ich nastawienie do wydatków, które jest mniej oszczędne, za to napędzane silną motywacją – potrzebą nowego życia po 60-tce. Przez długi czas firmy kosmetyczne skupiały się na produktach przeciwko starzeniu się organizmu. Teraz chciałyby podbić seniorów koncepcją „Szczęśliwego starzenia się” (Happy aging ).

Alcimed, firma doradcza w zakresie innowacji, zwraca uwagę na ten nowy akcent w branży kosmetycznej. Od polityki "anti-aging" przechodzimy do nastawienia „pro-aging”. Zamiast korygowania oznak upływającego czasu, stawiamy na pogodzenie się ze starzeniem i „dobre” starzenie. Pozwala tu dojrzałym cerom konsumentek podkreślić urodę ich starzejącego się cała.

Marki kosmetyczne skupiają się na tym, jakie mechanizmy biologiczne towarzyszą upływowi czasu - skóra się poddaje na poziomie komórkowym i molekularnym, następuje zmniejszenie możliwości zatrzymania wody w organizmie, spowolnienie regeneracji komórkowej i odbudowy jej struktur oraz zwiększenie jej wrażliwości.

Firma Silab, która dostarcza składniki aktywne do firm kosmetycznych wyróżniła cztery parametry dobrego starzenia się. Są to: nawilżenie, napięcie, nieobecność zmarszczek i blask skóry. Na podstawie tych wyników Silab rozwinął składnik aktywny Wellagyl, który odbudowuje profil genetyczny i aktywny komórek skóry, która się „źle” starzeje.

Amerykańska firma Boom, pionier na rynku pro-aging, ma podejście holistyczne i oferuje całą gamę produktów przeznaczonych dla kobiet, które „chcą poprawić swoją autentyczną urodę mając do niej podejście szczere i realistyczne”. Podobną koncepcję kryje gama pozytywnych kosmetyków anti-aging marki DermaPositive.

Happy aging to zaledwie początek zmian w podejściu do starzenia się w kosmetyce pielęgnacyjnej i na pewno znajdzie naśladowców również w innych kategoriach, na przykład kosmetykach do makijażu. 

  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony