REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

OPAKOWANIA

 

16 października 2018, 13:56wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Tego typu etykiety z powodzeniem mogą być wykorzystane też w innych branżach, m.in. spożywczej czy farmaceutycznej

Tego typu etykiety z powodzeniem mogą być wykorzystane też w innych branżach, m.in. spożywczej czy farmaceutycznej (fot. materiały prasowe uwitechnology.com)

Nowe funkcjonalności i minimalistyczny design to wyróżniające się trendy w branży opakowań przeznaczonych dla produktów kosmetycznych.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Producenci kosmetyków i opakowań poszukują nowych funkcjonalnych sposobów ułatwiających użycie ekologicznych kosmetyków, które po otwarciu mają krótki termin ważności.

Jest to napędzane przez rosnący trend „food-for-skin”, co oznacza, że ​​coraz częściej produkty kosmetyczne zawierają m.in. witaminy i probiotyki, w wyniku czego skraca się ich okres przydatności do użycia – podaje serwis cosmeticsbusiness.com.

Pomagają w tym m.in. smart etykiety, które podpowiadają jak długo kosmetyk może być używany od momentu otwarcia słoiczka, tubki lub butelki.

Na przykład, szkocka firma UWI Technology zaoferowała inteligentny system etykietowania, który informuje, kiedy kosmetyk jest przydatny do użycia, a kiedy już nie jest, bo skończyła się jego data ważności.

Etykiety UWI zawierają naklejkę „wykorzystaj w ciągu”, która uruchamia się po otwarciu opakowania (np. po zerwaniu naklejki podczas otwarcia zakrętki). Tego typu etykiety z powodzeniem mogą być wykorzystane też w innych branżach, m.in. spożywczej czy farmaceutycznej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony