15 listopada 2021, 10:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. shutterstock)

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował przewodnik techniczny, który zawiera wskazówki na temat deklaracji, które mogą być wykorzystywane w komunikacji wegańskiego produktu kosmetycznego.

Grupa Robocza Claims Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego wypracowała przewodnik techniczny, który zawiera dobre praktyki (minimalne kryteria) dla wykorzystania deklaracji produkt wegański (wege) w komunikacji produktu kosmetycznego. Dokument może być pomocny dla producentów przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu deklaracji wege.

 Aktualnie nie istnieje prawna definicja wegańskości i/lub produktu/kosmetyku wegańskiego. Jednak podczas tworzenia deklaracji należy uwzględniać istniejące dobre praktyki i aktualny stan wiedzy. Kryteria zawarte w naszym przewodniku stanowią, w ocenie Grupy Roboczej Claims, minimalne, wspólne kryteria, jakie wynikają z aktualnego stanu wiedzy oraz rozumienia pojęcia produkt wegański przez przeciętnego konsumenta i powinny być stosowane do deklaracji produkt wegański – czytamy na stronie Związku.

Jak informuje PZPK na swojej stronie kosmetyczni.pl, przewodnik nie jest w żaden sposób wiążący, ale stanowi zbiór wskazówek, które osoba odpowiedzialna może wykorzystać dla zbudowania materiału dowodowego i potwierdzenia deklaracji produktu wegańskiego zgodnie z przepisami prawa. Dokument nie ma na celu wprowadzania dodatkowych ograniczeń czy obostrzeń w stosunku do obowiązujących przepisów prawa i powszechnie stosowanych praktyk.

Wg danych NielsenIQ sprzedaż kosmetyków naturalnych rośnie szybciej niż cały rynek, a wzrosty w przypadku sprzedaż kosmetyków i artykułów higieny osobistej zawierających deklarację cruelty-free oraz z certyfikatem wegańskim są dwucyfrowe. 

Czytaj więcej: Deklaracje free from coraz ważniejsze dla konsumentów, rośnie sprzedaż kosmetyków naturalnych i wegańskich

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony