REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Analizy

TRENDY

ŚWIAT

 

9 maja 2019, 13:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Japonia i J-Beauty stanowią silną konkurencję dla koreańskiej urody

Japonia i J-Beauty stanowią silną konkurencję dla koreańskiej urody (fot. adobe stock)

Według Mordor Intelligence, japoński rynek kosmeceutyków osiągnie tempo wzrostu do 8,1 proc. do 2020 roku. 
Japonia jest trzecim największym rynkiem kosmetycznym na świecie i szybko ewoluuje w odpowiedzi na duży popyt.

REKLAMA

Konsumenci japońscy koncentrują swoje wydatki na rynku kosmeceutyków i są bardzo świadomi marek, które kupują. Japońska branża kosmetyczna ma duże tradycje i jest wyrafinowana, ale w ciągu ostatnich kilku lat pozostawała w stagnacji. Dopiero w 2017 roku japoński przemysł kosmetyczny był świadkiem ponownego wejścia na rynek i stworzenia ogromnej konkurencji reszcie świata. 

Jak podaje Goldstein Research, japoński rynek kosmetyczny  w 2017 roku był wyceniany na blisko 24,37 mld dolarów i przewiduje się, że wzrośnie w CAGR o 3,41 proc. w okresie prognozy na lata 2017-2025. Japonia nazywa się "śpiącym gigantem przemysłu kosmetycznego, który się obudził". Japoński rynek kosmetyczny zachował swój  autentyczny wizerunek, zrównoważony i długowieczny dzięki bogatej kulturze, rytuałom piękna i obsesji na punkcie urody. Szacuje się, że w całej Japonii konsumenci najwięcej na głowę wydają na produkty do pielęgnacji skóry.

Japoński rynek kosmetyczny stanowi bezpośrednią konkurencję koreańskiego przemysłu kosmetycznego. J-Beauty (Japan Beauty) i K-Beauty (Korean Beauty) intensywnie konkurują w dziedzinie nowych trendów, nowych technologii, szybkości i procesu produkcji oraz cen produktów kosmetycznych.

Przewiduje się, że w okresie prognozy wysoki wzrost japońskiego przemysłu kosmetycznego i jego konkurencja z koreańskim przemysłem kosmetycznym będą kontynuowane i pozytywnie wpłyną na rozwój całego globalnego przemysłu kosmetycznego.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony