StoryEditor
Surowce
12.03.2021 00:00

Kaczmarek-Komponenty - najciekawsza oferta surowców kosmetycznych

Firma Kaczmarek-Komponenty dostarcza najwyższej jakości surowce dla przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i branży spożywczej. Wiedza i doświadczenie gromadzone od ponad 30 lat pozwalają nam efektywnie wspierać różnorodne projekty realizowane przez naszych Klientów.

Znajomość najnowszych trendów i rozwiązań to efekt współpracy z  uznanymi  na świecie firmami branży kosmetycznej, których jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku.

Kaczmarek-Komponenty oferuje różnorodne surowce kosmetyczne między innymi - peptydy o działaniu przeciwzmarszczkowym, surowce nawilżające, surowce o działaniu antycellulitowym, przeciwtrądzikowe, liposomy, egzotyczne oleje i masła, ekstrakty roślinne, proszki rozjaśniające, barwniki do farb do włosów oraz barwniki do barwienia mas kosmetycznych.  Naszą specjalizacją są surowce aktywne, których posiadana oferta jest jedną z najciekawszych w Polsce. Znaczna część oferowanych surowców posiada certyfikaty ECOCERT i COSMOS.

Od 2020 roku firma Kaczmarek-Komponenty jest wyłącznym dystrybutorem Takasago Europe Perfumery Laboratory. Dzięki ścisłej współpracy z liderem branży w ofercie znalazły się kompozycje zapachowe (m.in. kosmetyki oraz fine fragrance)  najwyższej jakości, produkowane i rozwijane przez jedną z największych firm na świecie.

Indywidualne podejście do każdego Klienta oraz elastyczność naszych działań czerpiemy
z najlepszych tradycji firmy rodzinnej.

  • Zapewniamy wsparcie podczas całego procesu obsługi wraz z przykładami formulacji
  • Oferujemy dedykowane rozwiązania we współpracy z naszymi partnerami merytorycznymi

Nasi Partnerzy: Lipotec SAU, Variati s.p.a.,  Gfn-Selco, Huwell Chemicals S.p.A., Ephyla SAS, The Garden of Natural Solution , Vytrus Biotech, Takasago Europe Perfumery Laboratory

Kontakt handlowy:

Surowce Kosmetyczne:

Aleksandra Błaszkowiak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / telefon: 882 195 958

Joanna Makowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / telefon: 509 133 846

Kompozycje zapachowe:

Katarzyna Prylińska  kprylinska@kaczmarek-komponenty.pl / telefon: 504 450 946

Natalia Urlewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / telefon: 618163446

Kaczmarek-Komponenty

Poznańska 52A, 62-090 Mrowino
telefon: 61 816 34 30

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.kaczmarek-komponenty.pl

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Surowce
12.04.2024 12:28
Kolejne zmiany w prawie kosmetycznym w Wielkiej Brytanii
fot. Shutterstock
Brytyjskie rozporządzenie dotyczące kosmetyków zmienia się. Pojawiają się nim istotne informacje dotyczące surowców kosmetycznych – zakazów i ograniczeń w stosowaniu. Po wyjściu z Unii Europejskiej Wielka Brytania stosuje własne przepisy, z którymi muszą być na bieżąco producenci i dystrybutorzy kosmetyków działający na tym rynku.

10 kwietnia 2024 r. Wielka Brytania powiadomiła Światową Organizację Handlu (WTO) o projekcie rozporządzenia zmieniającego brytyjskie rozporządzenie dotyczące kosmetyków. Ustawodawca zaplanował publikację Rozporządzenia dotyczącego produktów kosmetycznych (ograniczenie stosowania substancji chemicznych) The Cosmetic Products (Restriction of Chemical Substances) (nr 2) 2024 na 25 czerwca 2024 roku.

Rozporządzenie będzie miało zastosowanie do Anglii, Walii i Szkocji. W Irlandii Północnej rozporządzenie UE dotyczące kosmetyków obowiązuje nadal  po brexicie ze względu na specjalne umowy.

Kwas kojowy – ograniczenia

Zgodnie z projektem kwas kojowy Kojic Acid zostanie dodany do załącznika III brytyjskiego rozporządzenia dotyczącego kosmetyków – listy substancji objętych ograniczeniami. Stosowanie kwasu kojowego będzie dozwolone w maksymalnym stężeniu 1% w produktach do twarzy i rąk. Limity te będą obowiązywać od 20 kwietnia 2025 r. w przypadku wprowadzania kosmetyków na rynek brytyjski i od 20 sierpnia 2025 r. w przypadku ich udostępniania.

UE wprowadziła niedawno te same ograniczenia dotyczące kwasu kojowego, począwszy od dnia 1 lutego 2025 r. w przypadku nowych produktów i od dnia 1 listopada 2025 r. w przypadku produktów już dostępnych na rynku.

Zakaz 52 substancji CMR

Projekt rozporządzenia zakazuje również 52 substancji sklasyfikowanych jako CMR na mocy rozporządzenia GB CLP. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Unia Europejska zakazała już stosowania wszystkich tych substancji na mocy V i VI ustawy zbiorczej. Jednakże istnieją pewne chemikalia zakazane w UE, które nie zostały sklasyfikowane jako CMR zgodnie z brytyjskim rozporządzeniem CLP. W kosmetyce stosowane są następujące substancje:

  • Pentasodium Pentetate
  • Pentetic Acid
  • Pentapotassium salt

W związku z tym powyższe substancje mogą być nadal zgodnie z prawem stosowane w produktach kosmetycznych przeznaczonych na rynek brytyjski. W rezultacie wystąpią pewne rozbieżności między przepisami UE i Wielkiej Brytanii dotyczącymi kosmetyków.

Terminy przestrzegania przepisów są takie same, jak w przypadku ograniczeń dotyczących kwasu kojowego.

 

Bibliografia:

WTO. (2024). Przepisy dotyczące produktów kosmetycznych (ograniczenie stosowania substancji chemicznych) (nr 2) z 2024 r.

Źródło: coslaw.eu

 

Czytaj także: BHT w produktach kosmetycznych. W Wielkiej Brytanii inne wytyczne niż w UE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
11.04.2024 10:24
Kosmetyczni i PBCP będą współpracować w tematach środowiskowych
Porozumienie podpisały Justyna Żerańska, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Aleksandra Kostrzewa, prezes Zarządu PCBC, Paulina Pietrasik-Stippa, członek Zarządu PCBCLinkedin PCBC
Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji podpisały porozumienie o współpracy. Organizacje będą działać na rzecz wdrażania zasad europejskiego zielonego ładu i kolejnych polityk UE w zakresie środowiska.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji 8 kwietnia br. podpisały porozumienie o współpracy.

Złożoność i przenikanie się celów zrównoważonego rozwoju wymaga zaangażowania szerokiego grona interesariuszy reprezentujących różne środowiska tworząc w ten sposób społeczno-instytucjonalne partnerstwo na rzecz wdrażania zasad europejskiego zielonego ładu i kolejnych polityk UE w zakresie środowiska – podało PCBC w komunikacie w swoich mediach społecznościowych.

Dla branży kosmetycznej dużym problemem jest zmienne otoczenie regulacyjne i tempo prac nad poszczególnymi aktami prawnymi.

Nigdy tylu zmian nie wdrażaliśmy w jednym czasie, a najtrudniejsze są wyzwania środowiskowe – mówiła w wywiadzie dla wiaodmoscikosmetyczne.pl Justyna Żerańska, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Czytaj więcej: Justyna Żerańska, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego: Zmiany środowiskowe będą najbardziej problematyczne. Potrzebny jest silny głos branży 

Wyzwania te obejmuję m.in. komunikację z konsumentem, która wyklucza greenwashing. Wszystkie deklaracje środowiskowe powinny więc być odpowiednio udokumentowane.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. kwiecień 2024 01:35