REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kosmetyki, które zawierają składniki rakotwórcze mogą zostać zakazane w Kalifornii

Kosmetyki, które zawierają składniki rakotwórcze mogą zostać zakazane w Kalifornii (fot. adobe stock)

Nowe, przełomowe przepisy mogą doprowadzić do całkowitego zakazu stosowania w Kalifornii kosmetyków, które zawierają składniki powodujące raka.

Ustawodawcy stanowi wprowadzili projekt ustawy nazwanej The Toxic-free cosmetics act, stwierdzając, że produkty zawierające jeden z 20 wymienionych składników, takich jak np. azbest, rtęć, ołów i formaldehyd, zostaną sklasyfikowane jako „zafałszowane kosmetyki” i zostaną zakazane w tym stanie. Zobacz pełną listę zakazanych składników.

Według  członka Zgromadzenia Ala Muratsuchiego, współsponsora ustawy, „Kalifornijczycy zasługują na to, by wiedzieć czy produkty kosmetyczne, które kupują w stanie nie są szkodliwe dla ich zdrowia."

- Podczas gdy produkty kosmetyczne sprzedawane w USA są w dużej mierze nieuregulowane, inne kraje - a nawet detaliści - aktywnie zakazują lub ograniczają stosowanie setek lub tysięcy składników kosmetycznych. Ustawa AB 495 będzie chronić konsumentów poprzez zakaz sprzedaży w Kalifornii kosmetyków zawierających znane substancje rakotwórcze, toksyny reprodukcyjne i substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, które są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego -  powiedział.

Projekt został poparty przez organizacje ekologiczne, które od dawna walczą o zakaz stosowania takich chemikaliów, a Grupa Robocza ds. Środowiska oświadczyła: „Ta zdroworozsądkowa propozycja jest dokładnie tym, co jest potrzebne do oczyszczenia korytarza kosmetycznego, aby zapewnić Kalifornijczyków, że ich kosmetyki do makijażu, mydło i szampony nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony