REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Analizy

WYWIADY I OPINIE

 

18 października 2018, 10:13Kiril Marinov, dyrektor zarządzający działem kosmetyków pielęgnacyjnych w firmie Henkel Polska

Kiril Marinov, dyrektor zarządzający działem kosmetyków pielęgnacyjnych w firmie Henkel Polska (fot. materiały prasowe/Henkel)

Na kosmetycznym rynku nadal będą umacniać się trendy związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem, takie jak „free from” i vege. Wpływ na rynek będą miały również nowe sposoby komunikacji z millennialsami i pokoleniem młodych, którzy są nastawieni na inwestowanie w przeżycia, a nie dobra materialne – uważa Kiril Marinov, dyrektor zarządzający działem kosmetyków pielęgnacyjnych w firmie Henkel Polska.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Kiril Marinov powiedział „Wiadomościom Kosmetycznym”, że kategoria kosmetyków będzie się zmieniać pod wpływem digitalizacji i e-commerce. – W Chinach już 40 proc. naszej sprzedaży jest realizowane przez internet, to specyfika tamtejszego rynku. W Polsce ten wskaźnik wciąż nie przekracza 2 proc., ale będzie rósł dzięki młodym, którzy są otwarci na nowe doświadczenia – uważa dyrektor zarządzający działem kosmetyków pielęgnacyjnych w Henkel Polska.

Nigdy wcześniej do sprzedaży nie trafiało tak wiele nowych produktów i marek, a potrzeby konsumentów były kiedyś dużo bardziej przewidywalne. Dziś w branży nie ma dnia zastoju – cały czas dochodzą nowi gracze, a detaliści zmieniają strategie, niektórzy nawet co pół roku – dodaje.

Wywiad z Kirilem Marinovem już wkrótce w papierowym wydaniu „Wiadomości Kosmetycznych”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony