REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

14 lutego 2022, 14:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. shutterstock)

Kolejne firmy uzyskały certyfikat Znak V przyznawany produktom wegańskim. Do marek przyjaznych zwierzętom dołączyły w styczniu br. Apis Natural Cosmetics i Luba.

Znak V to symbol Fundacji Viva, którym oznaczane są produkty wegańskie, czyli takie, które: w swoim składzie nie zawierają żadnych składników odzwierzęcych; nie użyto składników odzwierzęcych w procesie produkcyjnym; nie są testowane na zwierzętach; nie zawierają oleju palmowego. Certyfikacji  podawane są poszczególne produkty, certyfikat nie jest przyznawany firmom lub markom.

Jak podała Fundacja Viva! zajmująca się procesem certyfikacji, w styczniu br. wydała 11 nowych certyfikatów a 672 odnowiła. Firmy, które po raz pierwszy uzyskały Znak V to Apis Natural Cosmetics, która od 30 lat zajmuje się produkcją kosmetyków profesjonalnych i detalicznych, a także firma Luba, która produkuje nawilżane chusteczki do sprzątania. Certyfikatem Viva Vegan została opatrzona nowa linia chusteczek Eco Dom opartych na naturalnych składnikach i w 100 proc. biodegradowalnych.

Wegańskie produkty kosmetyczne, ale także środki czystości, stają się coraz popularniejsze. Jak wynika z ankiety, która marka Skin Proud przeprowadziła wśród 2 tys. dorosłych respondentów, obawy dotyczące dobrostanu zwierząt były najczęściej wymienianym powodem poszukiwania bardziej wegańskich produktów do pielęgnacji skóry przez ponad połowę (68 proc.) konsumentów. Na drugim miejscu wymieniali oni wpływ produktów na środowisko (64 proc.).

Czytaj także: Jakie certyfikaty są znane i kto na nie zwraca uwagę?

Wedlug danych NielsenIQ sprzedaż kosmetyków naturalnych rośnie szybciej niż cały rynek, a wzrosty w przypadku sprzedaż kosmetyków i artykułów higieny osobistej zawierających deklarację cruelty-free oraz z certyfikatem wegańskim są dwucyfrowe. 

Czytaj także: Jak opisywać wegański kosmetyk. Wskazówki dla branży w przewodniku PZPK

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony