REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

KONSUMENT i TRENDY

HANDEL

 

20 grudnia 2017, 11:55wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. fotolia.com)

61 proc. Polaków wyda na tegoroczne święta Bożego Narodzenia tyle samo co w 2016 r. 11 proc. więcej, 7 proc. – mniej – wskazują dane GfK Polonia. Aż 61 proc. badanych wręczy w prezencie swoim najbliższym kosmetyki.

REKLAMASdruk - belka w artykułach - grudzień 2018

84 proc. Polaków spędzi Wigilię w domu, 13 proc. u znajomych. Większość nie planuje zwiększać wydatków na świąteczne zakupy. 61 proc. wyda tyle samo co w 2016 r. 11 proc. wyda więcej, 7 proc. mniej, a 9 proc. nie planuje w ogóle żadnych wydatków związanych ze świętami.

Do szaleństw nie składnia zasobność portfela. Na święta większość Polaków nie dostaje dodatkowego zastrzyku gotówki. Tylko 10 proc. zadeklarowało, że otrzymało w pracy premię, 8 proc. prezent, 3 proc. paczkę dla dziecka. O 14 proc. spadła liczba firm, w których zorganizowano świąteczny wyjazd dla pracowników.

Nadal jednak chętnie wręczamy prezenty. Lista najpopularniejszych jest co roku podobna. Jak wskazują badania GfK na pierwszym miejscu znajdują się kosmetyki. Aż 61 proc. Polaków kupuje je dla najbliższych. 39 proc. wybiera praktyczne buty, odzież lub bieliznę, 33 proc. zabawki. 28 proc. książki, muzykę, gry, w tym konsole do gier, a 19 proc. artykuły spożywcze i alkoholowe.  

Lubimy bożonarodzeniowe tradycje. 94 proc. Polaków osobiście składa życzenia i dzieli się opłatkiem. 53 proc. śpiewa kolędy. Większość z nas wybiera prawdziwą choinkę (69 proc.), 31 proc. – wyciąga z pawlacza sztuczną. 91 proc. zapytanych przez GfK przygotowuje na Wigilię kompot z suszu, 9 proc. serwuje grzane wino J

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony