StoryEditor
Twarz
13.02.2018 00:00

Krem na drugą młodość

Wejście w okres menopauzalny niesie ze sobą nie tylko negatywne skutki. Coraz więcej kobiet dostrzega korzyści związane z dojrzałym wiekiem. Wiele z nich właśnie wtedy decyduje się na powiedzenie: „Teraz ja”, i zaczyna żyć takim życiem, o jakim kiedyś marzyły. Chcą przy tym wyglądać świetnie, dlatego tak ważne jest właściwe dobranie produktów pielęgnacyjnych.

Średni wiek rozpoczynający menopauzę to 51 lat. Jednak dla niektórych może ona się rozpocząć po czterdziestce, a dla innych przed 60 rokiem życia. Tak czy inaczej dla wielu kobiet jest to okres, który zbiega się w czasie z potrzebą sprawdzenia się w nowej roli, innej niż dotychczas pełnione – żony, matki, pracownicy, szefowej. – Kobiety w okresie okołomenopauzalnym to kobiety świadome siebie, które mówią: „Teraz ja”. Odchowały dzieci i przypomina im się, że kiedyś miały marzenia, których jeszcze nie zrealizowały. Dotychczas żyły, aby dawać i wspierać, teraz chcą coś wziąć od życia tylko dla siebie. Wracają do swoich pasji, które porzuciły, gdy weszły w dorosłość. Zdarza się, że rzucają pracę, która nie daje im satysfakcji, lub odrzucają propozycję wyższych stanowisk w korporacji, by mieć więcej czasu i w końcu robić to, co je pasjonowało 25 lat temu – zapisują się na rozmaite kursy, lepią garnki, robią doktoraty – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska, która sama niedawno wróciła na studia i prowadzi właśnie badania na SWPS na kobietach w wieku okołomenopauzalnym.

Wypisana na twarzy

Ambitne plany i wyzwania drugiej młodości krzyżuje jednak często nadejście menopauzy. Wiąże się ona ze spadkiem produkcji estrogenu, co odpowiada za uderzenia gorąca, bezsenność i huśtawki nastroju, nadpobudliwość, niepokoje, lęki i objawy depresji. – W konsultacji z lekarzem warto wtedy sięgnąć po hormonalną terapię zastępczą, a nawet antydepresanty. Z ich pomocą można złagodzić rozmaite psychiczne i fizyczne objawy menopauzy. Niestety nie pomogą one na problemy z cerą – mówi prof. Ewa Trznadel-Grodzka, dermatolog estetyczna. A jest ich całe mnóstwo. – Menopauza to hormonalna rewolucja. W tym okresie, w wyniku spadku poziomu estrogenów, skóra drastycznie się zmienia – to wtedy zaczyna się szybciej starzeć, staje się sucha i cienka jak bibuła, traci sprężystość i jędrność, a co gorsza ma również tendencje do pojawiania się różnego rodzaju zmian chorobowych. Zanikająca tkanka tłuszczowa sprawia z kolei, że zmieniają się rysy twarzy. Mówimy wtedy, że zaburzony zostaje jej owal. Problemem jest też znaczne osłabienie naczyń krwionośnych, które łatwiej pękają, tworząc na skórze sieć pajączków – mówi Jolanta Bereszyńska, ekspert R&D Laboratorium Kosmetycznego Floslek.

Na znaczenie estrogenu w zachowaniu młodego wyglądu wskazuje też Alicja Falender, kierownik Laboratorium Badawczo-Rozwojowego firmy Dax Cosmetics. – To dzięki niemu skóra kobiet jest lepiej nawilżona, wydaje się bardziej miękka i delikatna niż u mężczyzn. Niedobór estrogenów powoduje spadek podziałów komórkowych we wszystkich warstwach skóry, zaburzona zostaje również synteza kolagenu, elastyny, lipidów, glikozaminoglikanów i kwasu hialuronowego. To stąd utrata sprężystość i elastyczności, co pociąga za sobą zmianę zarysu owalu twarzy i jego opuszczenie. Skóra staje się bardziej sucha, cienka i wiotka. Pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Dodatkowo traci blask – tłumaczy.

Skóra zatem radzi sobie coraz gorzej, traci zdolność regeneracji, obniża się jej odporność na czynniki zewnętrzne, a nawilżenie spada poniżej poziomu krytycznego. Pojawiają się bruzdy, zmarszczki, uczucie suchości, przebarwienia. Jak to pogodzić z potrzebą przeżywania drugiej młodości oraz ze społeczną presją, by pomimo upływu lat wciąż wyglądać młodo?

Przede wszystkim profilaktyka

– Do tego okresu należy się wcześniej przygotować. Nie można czekać na pojawienie się zmarszczek. Niezbędna jest profilaktyka – podpowiada prof. Trznadel-Grodzka. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów odpowiednich do wieku, których formuły są dostosowane do zachodzących w skórze procesów charakterystycznych dla danego etapu życia. Należy wybierać kosmetyki dobrej jakości, ze składnikami o działaniu dopasowanym do pojawiających się problemów. – Dbanie o wygląd, stan oraz komfort skóry to też bardzo ważne czynniki dla zachowania dobrego nastroju w okresie menopauzalnym – mówi dermatolog. Zastrzega przy okazji, że więcej nie znaczy lepiej. – Skóra dojrzała często jest zmęczona, dlatego przede wszystkim dajmy jej odpocząć. Nie warto stosować licznych preparatów regenerujących. Lepiej jest wybrać jedną linię produktów uzupełniających się, z odpowiednio dobranymi składnikami, po to by wspierać jeszcze istniejące procesy regeneracyjne – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Ochrona i wzmacnianie

Linia kosmetyków do skóry dojrzałej powinna zawierać preparat na dzień oraz na noc, specjalistyczny krem do stosowania w okolice oczu oraz środek myjący. Jako uzupełnienie warto też stosować serum intensyfikujące działanie regenerujące. Należy jednak dokonać wnikliwej analizy składników, by wybrać produkty, które jak najlepiej przysłużą się danemu rodzajowi skóry oraz zabezpieczą ją przed  warunkami atmosferycznymi (gorzej znosi słońce, chłód, wiatr) i zanieczyszczeniami (funkcja antypollution). Podstawą pielęgnacji antystarzeniowej jest dobre funkcjonowanie bariery ochronnej naskórka, która chroni przed czynnikami środowiskowymi, bakteriami, wirusami, grzybami. Z wiekiem jest ona coraz słabsza. Dlatego w pielęgnacji tak ważne jest dostarczanie skórze lipidów oraz minerałów, witamin i ceramidów do budowy struktur międzykomórkowych. – Młody naskórek sam je produkuje, a starszy niestety nie nadąża z produkcją. Skóra robi się jak sito i przepuszcza wodę, która odparowuje z naskórka – tłumaczy obrazowo prof. Ewa Trznadel-Grodzka.

Cienka, praktycznie pozbawiona warstwy ochronnej skóra, o wiele bardziej narażona jest na szkodliwe działanie promieni UV. Dlatego bardzo ważnym elementem właściwej pielęgnacji skóry w czasie menopauzy jest jej ochrona kremami z filtrem co najmniej SPF 20. W wyniku zaburzeń hormonalnych spowolnione zostają również procesy regeneracyjne skóry, dlatego bardzo ważnym elementem pielęgnacji w tym okresie jest peeling. – Wykonywany systematycznie 1-2 razy w tygodniu, pozwoli oczyścić skórę z nagromadzonego na jej powierzchni martwego naskórka, ponadto dotleni i pobudzi jej odnowę. Peeling powinien być delikatny, nie może uszkadzać i podrażniać cienkiej, pozbawionej ochrony skóry. Najlepiej w tym okresie stosować peelingi enzymatyczne. A tuż po nich aplikować odżywcze maseczki, dobrane do rodzaju cery i problemów, jakie ją dotykają – tłumaczy Jolanta Bereszyńska. Według niej jedno jest pewne – czasu nie zatrzymamy – musimy pogodzić się z jego upływem i próbować łagodzić objawy przekwitania. Jednak na pocieszenie dodaje: Dzięki nowoczesnej kosmetologii kobiety w czasie menopauzy mogą być i czuć się atrakcyjne.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
08.04.2024 09:12
Luksusowe kosmetyki, które zmniejszają zmarszczki o 42%
fot. Materiał Partnera
Niemiecka marka QMS Medicosmetics, reprezentująca luksus w świecie kosmetologii, oficjalnie wkroczyła na polski rynek, prezentując swoje ekskluzywne kosmetyki do twarzy. Zaawansowane formuły produktów mogą podbić serce niejednej polki, gdyż opierają się głównie na wyjątkowej formie kolagenu, która została stworzona, by pomóc w rekonstrukcji skóry po operacjach chirurgii urazowej.

Kosmetyki luksusowe z historią w szpitalnej sali

Historia QMS Medicosmetics sięga 1986 roku, kiedy to dr Schulte, specjalizujący się w chirurgii urazowej i plastycznej, rozpoczął badania nad efektywnym leczeniem ran. Jego zaangażowanie w naukę doprowadziło do opracowania innowacyjnej metody wprowadzania naturalnych rozpuszczalnych kolagenów do naskórka, co znacząco poprawia elastyczność i wygląd skóry.

Ten przełom w medycynie estetycznej stał się fundamentem dla Collagen System - flagowego produktu marki QMS, który do dziś pozostaje bestsellerem.

Efekty, który pokochały światowe gwiazdy

Na niemieckim rynku ten produkt od trzech dekad zachwyca klientki luksusowej pielęgnacji skóry. Jest on również dobrze znany największym amerykańskim gwiazdom, takim jak Judy Renee czy Liam Payne, którzy wielokrotnie zachwalali działanie Collagen System. Według wywiadów to właśnie temu zestawowi przypisują oni swój niezmiennie młody wygląd i efekt odżywionej promiennej skóry.

Teraz Polki również mają szansę poznać najwyższą jakość składników QMS i przekonać się, jak skutecznie Collagen System zmniejsza oznaki starzenia w każdym wieku.

image
fot. Materiał Partnera

Collagen System zmniejsza oznaki starzenia o 42%

Wiele luksusowych produktów oferuje niewiele więcej, jak eleganckie opakowania. Ich składniki aktywne niewiele różnią się od tych, które znajdziesz w tańszych zamiennikach z drogerii. Ale ten trend nie jest powtarzany przez firmę QMS.

Collagen System został poddany badaniom klinicznym, by udowodnić, jego skuteczność. Wykazały one, że ten wyjątkowy zestaw do pielęgnacji skóry:

  • zmniejsza oznaki starzenia o 42%
  • poprawia nawilżenie skóry o 264%
  • zwiększa elastyczność i jędrność skóry o 28%

i to wszystko w ciągu zaledwie 12 tygodni!

Jakim cudem Collagen System tak ujędrnia skórę?

Wiedza założyciela QMS dotycząca gojenia ciężkich ran urazowych jest podstawą spektakularnych efektów, jakie daje ten zestaw.

Collagen System adresuje trzy podstawowe przyczyny starzenia:

  • utrata nawilżenia,
  • zmniejszenie ilości kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów
  • oraz spowolnienie procesów regeneracyjnych skóry.

W skład tego innowacyjnego kompleksu wchodzą Serum kolagenowe na dzień, Serum kolagenowe na noc oraz Peeling kwasowy, które wspólnie zapewniają skórze niemal wszystko to, co miała zapewnione w młodości w wyniku naturalnych procesów.

Kolagenowe serum na dzień

Kolagenowe serum na dzień wspiera dostarcza skórze skoncentrowany krótkołańcuchowy atelokolagen i kwas hialuronowy w trzech masach cząsteczkowych. Atelokolagen pomaga wypełnić ubytki kolagenu oraz wspiera prawidłowe nawilżenie w naskórku i głębszych warstwach skóry, które zapewnia kwas hialuronowy.

W składzie znajduje się także peptyd Matrixyl 3000, który wspiera syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Takie działanie dodatkowo pomaga wypełniać zmarszczki i skutecznie wspomaga procesy nawilżania.

Dzięki zawartości witaminy E produkt skutecznie hamuje wolne rodniki (wywołane m.in. przez promieniowanie UV), co przeciwdziała nowym oznakom starzenia. Podrażnienia łagodzi aloes, który także jest obecny w formule produktu.

Serum  nada się do codziennej pielęgnacji, doskonale uzupełniając profesjonalne kremy do twarzy.

Kolagenowe serum na noc

Kolagenowe serum na noc jeszcze mocniej łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza oznaki starzenia, dzięki zawartości kompleksu peptydów mlekowych oraz wyciągu z kory drzewa Eperua Falcata. W formule obecny jest również Omega-CH-Activator® - kompleks, który stymuluje metabolizm komórkowy i wspiera syntezę kolagenu w fibroblastach.

Serum pomaga w domowych warunkach osiągnąć efekt widocznego wygładzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry.

Peeling z kwasami AHA

Nawet najbardziej bogaty krem do twarzy nie da widocznych efektów, jeśli naskórek nie jest odpowiednio złuszczony. Właśnie dlatego w zestawie obecny jest także luksusowy peeling chemiczny z kwasami AHA. Skutecznie usuwa obumarłe komórki naskórka, a dzięki obecności dodatkowych substancji łagodzących idealnie nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet tej bardzo wrażliwej.

Jak długo trzeba czekać na efekty z QMS?

Regularne stosowanie Collagen System umożliwia osiągnięcie pierwszych widocznych efektów już po miesiącu stosowania produktów. Kompleksowe podejście do starzenia skóry szybciej pomaga osiągnąć wymarzone rezultaty.

W ofercie marki QMS dostępne są także ekskluzywne kremy do twarzy, które doskonale dopełniają Collagen System. Nie są one niezbędne, by zauważyć efekty zestawu, gdyż możesz go uzupełnić o dowolny dobry krem do twarzy, jednak mogą one przyspieszyć efekty pielęgnacji.

Debiut QMS – dobra nowina dla fanek ekskluzywnej pielęgnacji skóry

Debiut QMS Medicosmetics na polskim rynku to znakomite wieści dla wszystkich poszukujących luksusowej, ale przede wszystkim skutecznej pielęgnacji. Marka nie tylko obiecuje poprawę wyglądu skóry, ale również jej zdrowie, co jest odzwierciedleniem filozofii dr Schulte: „dobrze wyglądać to czuć się dobrze”.

Dzięki swojemu unikatowemu podejściu i zaawansowanym produktom, QMS Medicosmetics ma potencjał, by zrewolucjonizować polski rynek kosmetyczny, oferując produkty, które stoją na straży piękna i zdrowia skóry.

image
fot. Materiał Partnera
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
22.02.2024 13:25
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowej
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowejMateriał Partnera
Jeśli masz skłonność do zaczerwienień, rumienia lub wrażliwości skóry, być może zastanawiasz się nad odpowiednią pielęgnacją dla cery naczynkowej. Jaka jest najlepsza pielęgnacja i jak dobrać odpowiedni krem do twarzy? Zapoznaj się z poradami dotyczącymi pielęgnacji cery naczynkowej oraz wyborem najlepszego kremu do cery naczynkowej.

Co to jest cera naczynkowa?

Cera naczynkowa znana również jako naczyniowa to rodzaj skóry, która charakteryzuje się wrażliwością naczynek krwionośnych. Objawia się to zaczerwienieniem, rumieniem oraz popękanymi naczynkami, zwłaszcza w okolicach twarzy. Skóra naczynkowa vel naczyniowa wymaga delikatnej pielęgnacji, aby zmniejszyć zaczerwienienia i wzmocnić naczynia krwionośne.

Jakie są problemy cery naczynkowej?

Objawami cery naczynkowej są przede wszystkim zaczerwienienia, rumień oraz popękane naczynka. Część problemów może być chwilowa i cofać się samoistnie. Niestety wiele innych obejmuje zmiany utrwalone. Mogą pojawić się również uczucie pieczenia oraz swędzenie. Skóra naczynkowa jest zazwyczaj bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy wiatr. Dlatego krem z filtrem na naczynka to obowiązek przez cały rok, a tym bardziej wiosną i latem.

Jakie produkty zabiegowe są polecane do pielęgnacji cery naczynkowej?

Do pielęgnacji cery naczynkowej polecane są produkty zawierające składniki łagodzące, takie jak aloes czy azulen. Zabiegi takie jak laseroterapia mogą również pomóc w redukcji zaczerwień oraz pękających naczynek.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej są najlepsze?

Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej to te, które zawierają składniki łagodzące i wzmacniające naczynia krwionośne. Dodatkowo, kosmetyki te powinny być delikatne i niezawierające silnych substancji drażniących skórę.

Jak dobrać krem do cery naczynkowej?

Krem na naczynka powinien spełniać wszystkie potrzeby cery z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Dlatego nie powinno w nim zabraknąć filtru przeciwsłonecznego, a także składników łagodzących, kojących i wzmacniających naczynka.

Jakie składniki unikać przy wyborze kremu do cery naczynkowej?

Przy wyborze kremu do cery naczynkowej należy unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz substancje zapachowe, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Substancje drażniące, takie jak mentol czy mięta pieprzowa, również powinny być unikane.

Czy krem do cery naczynkowej powinien zawierać SPF?

Tak, krem do cery naczynkowej powinien zawierać filtr SPF, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może dodatkowo prowadzić do wzmożonych zaczerwień oraz pęknięć naczynek.

Jakie są najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej?

Najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej to łagodzenie zaczerwień, wzmacnianie naczynek krwionośnych oraz dostarczanie skórze składników nawilżających. Dodatkowo krem ten powinien być hipoalergiczny oraz niezawierający silnych substancji drażniących skórę.

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Warto wiedzieć, że pielęgnacja cery naczynkowej jest kilkuetapowa, dlatego nie może w niej zabraknąć serum do cery naczynkowej, które będzie wzmacniać skórę z widocznymi naczynkami. Pomocny będzie również tonik do cery naczynkowej - obowiązkowo wolny od alkoholu! Nie obejdzie się bez odpowiedniego żelu do mycia twarzy.

Czy istnieją skuteczne sposoby na zmniejszenie zaczerwienień skóry naczynkowej?

Aby zmniejszyć zaczerwienia skóry naczynkowej, warto stosować kosmetyki łagodzące oraz unikać czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy ostre kosmetyki. Dodatkowo regularne stosowanie kremów nawilżających może pomóc w redukcji zaczerwień.

Jakie są skuteczne kremy nawilżające dla cery naczynkowej?

Kremy nawilżające dla cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak pantenol czy alantoina. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy, mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej są polecane do stosowania na noc?

Kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej przeznaczone do stosowania na noc powinny zawierać składniki regenerujące oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Składniki takie jak witamina C czy witamina E mogą pomóc w poprawie kondycji skóry naczynkowej.

Czy kremy na naczynka są bezpieczne i skuteczne?

Warto wiedzieć, że wiele produktów omawianych w ramach tego artykuły to kremy do cery naczynkowej dojrzałej, ale znajdują się tam również propozycje dla młodszych pacjentek. Wśród propozycji pielęgnacyjnej nie powinno zabraknąć toniku do cery naczynkowej, nieocenione jest również wzmacniające serum do cery naczynkowej. Jakie są najlepsze składniki kremów na naczynka? Najlepsze składniki kremów na naczynka to te, które łagodzą zaczerwienia oraz wzmacniają naczynia krwionośne. Substancje takie jak witamina K, ekstrakt z arniki oraz witamina C mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry naczynkowej.

Jak działają kremy na naczynka na twarzy?

Kremy na naczynka na twarzy działają przede wszystkim łagodząco oraz wzmacniająco na naczynia krwionośne. Składniki takie jak ruskogenyna czy ekstrakt z kasztanowca mogą pomóc w zmniejszeniu zaczerwień oraz popękanych naczynek.

Czy istnieją profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej?

Tak, istnieją profesjonalne kosmetyki dedykowane pielęgnacji cery naczynkowej. Marki kosmetyczne specjalizujące się w pielęgnacji skóry wrażliwej oferują produkty stworzone z myślą o redukcji zaczerwień oraz wzmocnieniu naczynek krwionośnych. Wiele z nich znajdziesz pod hasłem krem do cery naczynkowej z apteki!

Jakie są typowe składniki kremów do cery naczynkowej?

Skład jest kluczowy w każdych kosmetykach również w profesjonalnych kosmetykach do cery naczynkowej. Dlatego tak często w ramach składników wymienia się witaminę C, kasztanowiec i inne fitoskładniki. Zasadne jest bowiem pytanie jakie składniki powinny być w kremach nawilżających do cery naczynkowej? Kremy nawilżające do cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak aloes czy pantenol. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy oraz gliceryna, są istotne dla utrzymania właściwego poziomu nawilżenia skóry.

Czy witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej?

Tak, witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej, ponieważ działa przeciwzapalnie oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dodatkowo witamina C posiada działanie antyoksydacyjne, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dlatego tak wiele produktów jak krem na naczynka na twarzy posiada ją w swoim składzie.

Jakie są zalety kremów do cery naczynkowej zawierających kasztanowiec?

Kremy do cery naczynkowej zawierające kasztanowiec mogą pomóc w redukcji zaczerwień oraz popękanych naczynek. Składniki zawarte w kasztanowcu, takie jak escyna, działają wzmacniająco i przeciwdziałające przepuszczaniu się płynów przez naczynia krwionośne. Nie można zapominać, że krem do skóry naczynkowej może zawierać również inne roślinne składniki jak ruszczyk, arnikę czy nagietek.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. kwiecień 2024 17:18