REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

 

8 listopada 2018, 10:29wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
L’Occitane wspiera działania UNICEF w trzech krajach: Boliwii, Mjanmie (Birmie) i Papui-Nowej Gwinei

L’Occitane wspiera działania UNICEF w trzech krajach: Boliwii, Mjanmie (Birmie) i Papui-Nowej Gwinei (fot. mat. prasowe )

„Dołącz do nas i pomóż 1,7 miliona dzieci walczyć ze ślepotą” – takim hasłem skierowanym do polskich konsumentów marka L’Occitane rozpoczyna akcję wsparcia UNICEF w suplementacji dzieci Witaminą A. Od listopada do końca roku z każdego sprzedanego kremu do rąk z masłem Shea (75 ml i 150 ml) firma przekaże 1 euro na ten cel. W ubiegłym roku w podobnej akcji marce L’Occitane udało się zebrać i przekazać 1 milion euro dla UNICEF, pomagając zaopatrzyć 400 tys. dzieci w suplementy witaminy A.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Niedobór witaminy A to rezultat złej diety i chorób. Na całym świecie jedno na troje dzieci w wieku poniżej 5 lat ma jej niedobór, co jest jedną z głównych przyczyn ślepoty dziecięcej i innych chorób. Najtrudniejsza sytuacja jest w krajach rozwijających się, gdzie od 250 tysięcy do 500 tysięcy dzieci każdego roku traci wzrok. Witamina A ma zatem kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka i odporności na choroby.

Cel akcji UNICEF to do roku 2019 uchronić 1,7 miliona dzieci przed utratą wzroku. L’Occitane wspiera organizację w jego realizacji w trzech krajach: Boliwii, Mjanmie (Birmie) i Papui-Nowej Gwinei.

Marka od dawna wspiera osoby niedowidzące i niewidome. Już dwadzieścia lat temu Olivier Baussan, założyciel L’Occitane zdecydował się na umieszczenie napisów w alfabecie Braille’a na etykietach produktów. Od 2000 roku firma zapewniła dostęp do opieki medycznej wielu potrzebującym z wadami wzroku.  Co roku sprzedaje nowy produkt charytatywny, z którego część dochodu przeznaczona jest na walkę ze ślepotą. Firmowa fundacja współpracuje z organizacjami pozarządowymi na całym świecie, aby zmniejszyć liczbę przypadków wad wzroku. Do tej pory dzięki wsparciu L’Occitane udało się pomóc 5 milionom ludzi na całym świecie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony