REKLAMAFBK 2019 - baner główny (sierpień 2019)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRZEJĘCIA

 

14 stycznia 2019, 11:51wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marka Marka Elemis dołącza do portfolio francuskiego producenta kosmetyków L'Occitane

Marka Marka Elemis dołącza do portfolio francuskiego producenta kosmetyków L'Occitane (fot. FB Elemis)

Brytyjska marka luksusowej pielęgnacji skóry Elemis przechodzi do L'Occitane International, francuskiego specjalisty w zakresie wysokiej jakości kosmetyków naturalnych. Transakcja warta jest 900 milionów dolarów (prawie 785 milionów euro).

L'Occitane, która posiada już w swoim portfolio marki wysokiej klasy, osiągnęła ostateczne porozumienie w sprawie nabycia brytyjskiej firmy. Elemis jest obecnie własnością Steiner Leisure, spółki portfelowej L Catterton Fund, największej na świecie skoncentrowanej na konsumentach firmy private equity należącej do Catterton, LVMH i rodziny Arnault.

Według serwisu bloomberg.com jest to największa transakcja na rynku, ponieważ znany producent kosmetyków organicznych rozszerza działalność w USA i Wielkiej Brytanii.

Według przedstawicieli L'Occitane, przejęcie marki Elemis, popularnej wśród Millenialsów i pokolenia X, wzmocni wzrost grupy na całym świecie i pomoże w ekspansji nowe rynki. Transakcja ta jest ostatnią z serii przejęć marek luksusowych kosmetyków do pielęgnacji skóry w ostatnich latach, a popyt na produkty naturalne w Azji rośnie.

L'Occitane planuje wprowadzić ekskluzywne produkty w Chinach, Hongkongu i USA, na trzy rynki, które napędzają większość wzrostu przychodów, aby zrównoważyć spowolnienie w Europie – stwierdzają eksperci agencji.

Dzięki nabyciu Elemis, L'Occitane prawdopodobnie osiągnie swój cel sprzedaży wynoszący 1,7 miliarda euro (1,95 miliarda dolarów) w ciągu dwóch lat – donosi agencja Bloomberg. Transakcja ta jest największym przejęciem L'Occitane i następuje po nabyciu przez Nature Cosmeticos sieci The Body Shop od L'Oreala za około 1 miliard euro w 2017 roku.

To duży krok naprzód dla L'Occitane w budowaniu wiodącej oferty marek premium. Elemis ma dobrą pozycję do dalszego globalnego wzrostu  – skomentował w oświadczeniu Reinold Geiger, dyrektor generalny francuskiej firmy,

 L'Occitane pochodzi z Prowansji we Francji, działa w 90 krajach, a jej strona internetowa zawiera 3285 punktów sprzedaży detalicznej. Firma odnotowała 1,3 mld euro w sprzedaży netto i 142 mln euro zysku operacyjnego w ubiegłym roku podatkowym. Umowa o przejęciu Elemis zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2019 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony