REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRAWO

 

12 lutego 2019, 11:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Firmy kosmetyczne coraz chętniej opatentowują swoje kosmetyki

Firmy kosmetyczne coraz chętniej opatentowują swoje kosmetyki (fot. Adobe)

Francuski gigant piękna składa najwięcej wniosków o opatentowanie swoich produktów spośród wszystkich firm kosmetycznych. Ilość wniosków o rejestrację znaków towarowych w Biurze Własności Intelektualnej UE rośnie intensywnie z roku na rok.

Biuro Własności Intelektualnej UE ujawniło, że w 2018 roku otrzymało więcej wniosków o rejestrację znaków towarowych niż kiedykolwiek wcześniej. Według danych opublikowanych przez Światowy Przegląd Znaków Towarowych, liczba zgłoszeń wzrosła o 5 proc. w stosunku do 2017 roku. Było ich aż 125 000.

L'Oréal pozostaje najbardziej aktywny na tym polu, bo w 2018 roku francuski koncern kosmetyczny złożył aż 253 wnioski. Do dwudziestu firm kosmetycznych, które najchętniej zastrzegają znaki towarowe swoich produktów należą też BASF (82) i Beiersdorf (74), a polska firma Beauty Brands Concept związana z Procter & Gamble zajmuje 20. miejsce z 66. wnioskami.

W Polsce rejestracja znaku towarowego jako nazwy firmy w CEIDG oraz KRS nie jest wystarczająca - aby nikt nie mógł wykorzystywać nazwy i logo firmy, trzeba zdecydować się na rejestrację w Urzędzie Patentowym. Ten proces wymaga znajomości prawa własności przemysłowej, więc raczej konieczne jest  skorzystanie z usług doświadczonej kancelarii. Zastrzeżenie nazwy firmy podnosi jej prestiż i wiarygodność.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony