StoryEditor
Producenci
09.12.2020 00:00

L‘Oreal: Przyszłość spersonalizowanego piękna to integracja, precyzja i zrównoważony rozwój

Spersonalizowane piękno musi być integracyjne i dalekosiężne, z technologią, która zapewni niezrównaną precyzję, przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonego rozwoju na pierwszym planie - mówi szef Inkubatora Technologicznego L‘Oréal na łamach Cosmetics Design Europe.

W tym roku L'Oréal znalazł się w centrum uwagi technologii kosmetycznej, prezentując swoje spersonalizowane urządzenie kosmetyczne Perso. Urządzenie to, zaprojektowane do tworzenia ekskluzywnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb receptur szminek i produktów do pielęgnacji skóry w domu w oparciu o indywidualne potrzeby kosmetyczne, ma zostać uruchomione beta w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Niedawno  gigant kosmetyczny ujawnił również, że zamierza wprowadzić cyfrową wersję technologii wyszukiwania odcienia podkładu, aby udostępnić tę spersonalizowaną ofertę większej liczbie konsumentów na całym świecie. 

Guive Balooch, szef Inkubatora Technologicznego L'Oréal opowiedział w rozmowie z portalem jakie kluczowe aspekty branża powinna dokładnie rozważyć przy przyszłych innowacjach technologicznych. Jego zdaniem domowe urządzenia do mieszania i dozowania oraz cyfrowa pielęgnacja skóry i analiza makijażu stanowią ważną część przyszłości spersonalizowanej urody.

W rozmowie z Cosmetics Design Europe stwierdził, że stworzenie podkładu, który odpowiadałby niezwykle zróżnicowanym odcieniom skóry wśród konsumentów, było złożone, ponieważ wymagało bardzo dokładnego pomiaru odcienia skóry.

Zespół Inkubatora zaprojektował opatentowaną technologię wyszukiwania odcienia podkładu i towarzyszący mu algorytm, który dokonywał precyzyjnych pomiarów karnacji skóry, aby stworzyć unikalne, dokładnie dopasowane mieszanki podkładów. I tak Le Teint Particulier może dostosować mieszanki podkładów pod względem odcienia, stopnia krycia i rodzaju skóry, dopasowując 8000 odcieni skóry do 72000 różnych formuł.

Z kolei w przypadku produktów do pielęgnacji skóry najważniejszym aspektem była skuteczność i wydajność, więc w ramach Skinceuticals opracowano D.O.S.E - usługę sklepową, w której formułowano spersonalizowane serum zaprojektowane w celu rozwiązania wyjątkowych problemów skóry. 

Jak podkreśla ekspert, L'Oréal głęboko wierzy w ideę precyzyjnego piękna, która ma kluczowe znaczenie w przyszłości personalizacji. Zdaniem Guive'a Baloocha, precyzyjne piękno polega na tym, że możemy wykorzystać technologię, aby osiągnąć rezultaty, których nie da się osiągnąć bez jej włączenia do oferty.

Co ważne, jeśli te precyzyjne technologie, aplikacje lub urządzenia zostały zaprojektowane we właściwy sposób,  to będą mogły ewoluować zgodnie ze zmianami na przestrzeni czasu w potrzebach lub pragnieniach konsumentów.

 
Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.04.2024 18:06
Sensum Mare wspiera walkę z nowotworami skóry
Marka Sensum Mare podkreśla w swojej komunikacji konieczność ochrony przeciwsłonecznej w profilaktyce nowotworów skóryfot. Sensum Mare
Marka Sensum Mare rozpoczęła kampanię edukacyjną na temat profilaktyki chorób skóry wywołanych przez brak ochrony przed nadmiernym promieniowaniem UV. Część środków ze sprzedaży swoich produktów przekazuje na działania stowarzyszenia wspierającego osoby chore na mięsaki i czerniaki skóry.

Nadmierne opalanie, bez ochrony, jest przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry. Może także być podłożem do nowotworów skóry. W Polsce co roku diagnozowanych jest wciąż od 3700 do 4000 przypadków czerniaka.

Wiele marek kosmetycznych zwraca ostatnio uwagę w swoich przekazach na znaczenie profilaktyki przeciwsłonecznej, a tym samym przeciwstarzeniowej i przeciwnowotworowej. W tym kierunku idzie także kampania marki Sensum Mare.

W ramach kampanii „Twoja skóra gotowa na lata” marka przekazuje 5 proc. zysku od sprzedaży produktu Algodrops Satin – kremowej emulsji ochronnej przeciw fotostarzeniu SPF 50+ UVB UVA PA++++ HEV/IR – na działania statutowe Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Na stronie internetowej marki produkt kosztuje 169 zł. Na konto Stowarzyszenia wpływa więc 8,25 zł od sprzedanej sztuki.

Czytaj także: DermTech: millenialsi i pokolenie X nie przestrzegają nawyków bezpiecznego opalania

W swoich przekazach marka podkreśla, że stosując proste metody, takie jak: unikanie ekspozycji na słońce w godzinach od 11:00 do 16:00, używanie okularów z filtrem UV oraz okryć głowy, stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym SPF, odpowiednia aplikacja i  reaplikacja preparatów ochronnych –można znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory skóry.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.04.2024 10:10
Unilever wykorzystał sztuczną inteligencję do stworzenia swojej przełomowej nowości
Innowacja Unilevera, Wonder Wash, marki Dirt Is Good (znanej także na rynkach jako Persil, OMO i Skip). W Polsce marka Persil jest w portfolio firmy Henkelfot. Unilever
Unilever sięgnął po sztuczną inteligencję, żeby opracować swoje najnowsze wdrożenie – produkt do prania w bardzo krótkich cyklach. Koncern uważa, że w tę stronę – 15-minutowego prania w niskich temperaturach – idą zwyczaje konsumentów.

Unilever idzie w stronę detergentów, które pozwalają wykonać pranie w 15-minutowym cyklu i niewysokich temperaturach. Zdaniem koncernu to uzasadnione ze względu na zmieniający się styl życia konsumentów, a tym samym zmianę codziennych nawyków.

Na popularności zyskała odzież sportowa zatrzymująca nieprzyjemny zapach, a hybrydowy model pracy spowodował, że inaczej ubieramy się, dbamy też inaczej o swoją garderobę.

Zmiana nawyków, np. ograniczenie codziennych dojazdów do pracy, sprawiła, że chociaż ubrania nadal zbierają niewidoczny tłuszcz i brud, większość (70 proc.) pranych przez nas ubrań nie zawiera już widocznych plam. Zamiast tego są zabrudzone potem, kurzem. W rezultacie ponad dwie trzecie (78 proc.) właścicieli pralek przynajmniej raz w tygodniu wybiera program trwający krócej niż 30 minut. To, w połączeniu z pojawieniem się pralek o programach trwających zaledwie 15 minut, stworzyło nową potrzebę konsumentów – produktów do prania, które mogą działać nawet w najkrótszych cyklach i nie pozostawiają lepkiego śladu – czytamy w komunikacie Unilevera.

To uzasadnienie do wprowadzenia na rynek detergentu do prania Wonder Wash, marki Dirt Is Good (znanej także na rynkach jako Persil, OMO i Skip). Ma on radzić sobie z zabrudzeniami odzieży w 15-minutowych cyklach prania i w niskich temperaturach, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych detergentów w płynie. Użytkownicy skarżą się, że nie dość dobrze radzą one sobie z czyszczeniem odzieży i usuwaniem nieprzyjemnych zapachów.

– W ramach strategii czystej przyszłości firmy Unilever Home Care chodzi nie tylko o zapewnienie najwyższej jakości prania, ale także o zmniejszenie wpływu na środowisko poprzez zachęcanie do stosowania krótszych, energooszczędnych cykli – skomentował Eduardo Campanella, prezes grupy biznesowej Unilever Home Care.

W stworzeniu produktu Unilever wykorzystał robotykę i sztuczną inteligencję oraz zgłosił 35 patentów.

Wonder Wash pojawi się w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Chinach od połowy kwietnia u wszystkich głównych sprzedawców detalicznych, a następnie, pod koniec tego roku, dystrybucja rozszerzy się na inne rynki.

W kampanii reklamowej nowość będzie promował Usain Bolt, najszybszy człowiek na świecie.

Czytaj także: Dove odżegnuje się od używania AI w materiałach reklamowych przedstawiających ludzi

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. kwiecień 2024 05:20