REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

 

7 grudnia 2018, 13:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 L'Oréal na Viva Technology 2018 prezentował najnowsze innowacje w kategorii beauty

L'Oréal na Viva Technology 2018 prezentował najnowsze innowacje w kategorii beauty (fot. Facebook L'Oréal )

Światowy gigant kosmetyczny L'Oréal ogłosił stworzenie swojego funduszu kapitałowego, przeznaczonego do udziału mniejszościowego w innowacyjnych start-upach sektora beauty.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

- To nowe narzędzie jest logicznym etapem, który uzupełnia nasze istniejące partnerstwa z funduszami inwestycyjnymi i inkubatorami – komentuje prezes firmy Jean-Paul Agon.

Wcześniej L'Oréal nawiązał partnerstwo z Partech International i Raise Venture, dwoma funduszami inwestycyjnymi w młodych innowacyjnych firmach, jak również z inkubatorami Founders Factory z Londynu czy Station F w Paryżu.

Fundusz otrzymał nazwę BOLD  (akronim od „Business Opportunities for L'Oréal Development”), co oznacza także po angielsku „śmiały”. Pierwszą jego inwestycją będzie Sillages Paris, francuski start-up, który oferuje usługi tworzenia perfum spersonalizowanych on line, oparte na sztucznej inteligencji.

L'Oréal posiada także swój własny inkubator technologiczny w San Francisco, który rozwija inteligentne produkty kosmetyczne. Poza tym w marcu grupa zakupiła pierwszą firmę z branży technologicznej, a nie stricte kosmetycznej – kanadyjską Modiface, która tworzy aplikacje umożliwiające klientom wirtualne testowanie kosmetyków.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony