REKLAMAHEINZ-GLAS - baner główny - marzec, kwiecień 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

HANDEL

 

23 lipca 2018, 11:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Branża od wielu lat postuluje wprowadzenie, w powiązaniu z e-receptą, możliwości sprzedaży leków na receptę przez legalne apteki internetowe

Branża od wielu lat postuluje wprowadzenie, w powiązaniu z e-receptą, możliwości sprzedaży leków na receptę przez legalne apteki internetowe (fot. freeimages.com)

Możliwość zamówienia leków na receptę w aptece internetowej zlikwidowałaby barierę dostępu do farmakoterapii. O to zabiega środowisko aptekarskie.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyraziły poparcie dla poprawki umożliwiającej osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności nabywanie w aptekach internetowych leków na receptę.

Branża od wielu lat postuluje wprowadzenie, w powiązaniu z e-receptą, możliwości sprzedaży leków na receptę przez legalne apteki internetowe. Jest to likwidacja jednej z barier dostępności do farmakoterapii. Ma na celu ułatwienie osobom niepełnosprawnym, niejednokrotnie posiadającym trudności w poruszaniu się, dostęp do leków.

„Należy przy tym podkreślić, że takie recepty będą realizowane wyłącznie przez apteki internetowe, tj. legalnie działające apteki, które obok sprzedaży prowadzonej w placówce, prowadzą także wysyłkową sprzedaż leków. Podlegają one w pełni kontroli Inspekcji Farmaceutycznej i szczególnym wymaganiom wynikającym z rozporządzenia w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych” – podano w stanowisku w sprawie poprawki umożliwiającej nabywanie w aptekach internetowych leków na receptę.

Dodano też, że takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w wielu krajach Europy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ZS farmaceutka 1 7 miesięcy temu

  Bardzo ciekawe gdyż w Niemczech aptekarze postulują aby nie było takiej możliwości , ponieważ taka dystrybucja leków ogranicza możliwość szeroko pojętej opieki farmaceutycznej polegającej na udzieleniu pacjentowi koniecznych do prawidłowej terapii informacji, w tym przeanalizowaniu możliwości wystąpienia interakcji między stosowanymi przez pacjenta lekami oraz przeanalizowaniu przeciwwskazań. Widocznie farmaceuci w Polsce chcą zredukować jakość i fachowość swoich usług do minimum i zrównać zawód farmaceuty ze sprzedawca przy kasie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony