REKLAMAWarsaw Pack - baner główny WK - luty/marzec 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

10 lipca 2018, 10:51(fot. Pixabay CC0)

InPost chce poszerzyć zakres produktów dostarczanych do swoich automatów i zamierza zaoferować swoim klientom możliwość umieszczania leków w specjalnych, chłodzonych paczkomatach. Na drodze mogą jednak stanąć przepisy prawa oraz ich interpretacja.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Jak podawał portal wiadomoscihandlowe.pl, spółka chce dostarczać do lodówkomatów nie tylko żywność, ale także medykamenty wymagające przechowywania w niskiej temperaturze. Wykorzysta do tego nowe urządzenie, będące połączeniem funkcjonujących już paczkomatów z lodówką.

O możliwych problemach, dotyczących tego rozwiązania, pisze dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna", powołuje się przy tym na interpretację ustawy z 6 września 2001 r. – prawo farmaceutyczne oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 26 marca 2015, w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych. Pozwalają one na zawieranie przez apteki internetowe umów z firmami kurierskimi, jednak według interpretacji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, niedopuszczalne jest korzystanie z kurierów, którzy zostawiają produkt w paczkomatach. Eksperci wskazują, że pojawia się nowy etap w łańcuchu dostawy takiego leku, który w żaden sposób nie jest nadzorowany. Do pomysłu sceptycznie podchodzą Naczelna Rada Aptekarska oraz Naczelna Izba Lekarska. Poda m.in. zarzut, że w takiej sytuacji łatwo o pomyłkę, co mogłoby skończyć się szkodą dla pacjenta.

Innego zdania jest prezes Grupy Integer, właściciela InPostu, Rafał Brzoska. – Nie konsultowaliśmy naszego pomysłu z GIK, ale wiemy, że nasi potencjalni klienci już wystąpili z wnioskiem o interpretację urzędu. Jesteśmy przekonani, że nasz pomysł jest zgodny z obowiązującymi przepisami – powiedział w DGP.

GIK, przynajmniej na razie, nie zabrał głosu w sprawie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony