REKLAMATargi Kraków - baner główny - marzec 2019

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marzena Gradecka, prezes Drogerii Jasmin

Marzena Gradecka, prezes Drogerii Jasmin (fot. materiały prasowe)

Strona 2 z 2
REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

 Nie istnieją jakiekolwiek oficjalne dane za 2018 dot. kwestii wyhamowania czy przyspieszenia procesu zmniejszania się liczby małych i średnich sklepów rodzinnych. Są tylko szacunki, sondaże, i spekulacje. GUS podał w ostatnich dniach, że ilość osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w obszarze handlu w 2018 r., po raz pierwszy od lat, prawie nie spadła i wyniosła 757 tys. w 2018 wobec 760 tys. w 2017 r. – wyliczała.

Gradecka przekonywała też, że pracownicy "wszystkich szczebli handlu" - od kasjerów po zarządy firm – oceniają ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele "doskonale". - Dzieci odzyskały matki, mężowie żony, a pracodawcy zyskali zyskali pracowników bardziej zadowolonych z pracy, a także fizycznie zregenerowanych. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku zagranicznych sieci handlowych, które narzucają swoim polskim pracownikom zdecydowanie cięższą pracą niż pracownikom rodzimym w kraju pochodzenia sieci – mówiła Gradecka.

Twórczyni Polskiej Grupy Drogeryjnej przedstawiła w Sejmie opinię, że ograniczenie handlu w niedziele "to wsparcie dla tradycyjnego modelu rodziny, a także wyraz poszanowania ważnego dla większości Polaków wymiaru religijnego tego dnia". - Według trzeciego przykazania, zakupy w niedzielę i święta, podobnie jak praca nie konieczna, to grzech – podkreślała.

Marzena Gradecka przestrzegała także polskie władze przed ewentualnym wycofaniem się z zakazu handlu w niedziele. – To byłaby całkowita kapitulacja rządzących przed bezdusznym global kolonializmem. To byłaby zdrada polskich małych i średnich przedsiębiorców, i to nie tylko z branży handlowej – powiedziała prezes Drogerii Jasmin.

Marzena Gradecka uważa, że powinniśmy  odnieść temat niedziel wolnych od handlu w Polsce do sytuacji w zachodniej Europie. – Np. w Niemczech czy we Francji, czyli w krajach pochodzenia kapitału większości koncernów zawłaszczających polski handel. W Niemczech wolną niedzielę chroni konstytucja. W Austrii prężnie działa „Sojusz na rzecz wolnej niedzieli”, organizacja pozarządowa skupiająca środowiska kościelne, związkowe, organizacje społeczne, organizacje gospodarcze i inne. Jej organiczna praca oraz obecność w mediach spowodowały, że wolne niedziele są dobrze przyjmowaną rzeczywistością, a być jej propagatorem jest w dobrym tonie. Podobnie jest w Szwajcarii. Nawet w laickiej Francji niedziela jest chroniona prawem. Jest przywilejem, a nie zakazem – przekonywała Marzena Gradecka. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~człowiek z branży 30 lat doświadczenia 4 4 dni temuocena: 67% 

  całkowicie popieram

  Edytowany: 3 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gosc 3 4 dni temuocena: 50% 

  SUPER WYPOWIEDZ.DOŚĆ NISZCZENIA KRAJOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

  Edytowany: 3 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eugen 2 4 dni temuocena: 75% 

  Brawo pani Marzeno w końcu ktoś się odważył zadać kłam że sklepy upadają przez wolne niedziele.Problem jest dużo głębszy jak np: ceny zakupu,podam przykład ręcznik mega foxy cena dla małego sklepu najniższa 3,30 netto a sklep Auchan sprzedaje w promocji po 2,68 brutto.

  Edytowany: 4 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirosław. 1 5 dni temuocena: 67% 

  Czytając ten artykuł, mam wrażenie że Pani Prezes lobbuje na rzecz rządu PiSu. Rację ma tylko w połowie swojej opinii, całkowicie myli się, części dotyczącej wolnych niedziel.

  Edytowany: 4 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony