REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marzena Gradecka, prezes Drogerii Jasmin

Marzena Gradecka, prezes Drogerii Jasmin (fot. materiały prasowe)

Strona 2 z 2
REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

 Nie istnieją jakiekolwiek oficjalne dane za 2018 dot. kwestii wyhamowania czy przyspieszenia procesu zmniejszania się liczby małych i średnich sklepów rodzinnych. Są tylko szacunki, sondaże, i spekulacje. GUS podał w ostatnich dniach, że ilość osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w obszarze handlu w 2018 r., po raz pierwszy od lat, prawie nie spadła i wyniosła 757 tys. w 2018 wobec 760 tys. w 2017 r. – wyliczała.

Gradecka przekonywała też, że pracownicy "wszystkich szczebli handlu" - od kasjerów po zarządy firm – oceniają ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele "doskonale". - Dzieci odzyskały matki, mężowie żony, a pracodawcy zyskali zyskali pracowników bardziej zadowolonych z pracy, a także fizycznie zregenerowanych. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku zagranicznych sieci handlowych, które narzucają swoim polskim pracownikom zdecydowanie cięższą pracą niż pracownikom rodzimym w kraju pochodzenia sieci – mówiła Gradecka.

Twórczyni Polskiej Grupy Drogeryjnej przedstawiła w Sejmie opinię, że ograniczenie handlu w niedziele "to wsparcie dla tradycyjnego modelu rodziny, a także wyraz poszanowania ważnego dla większości Polaków wymiaru religijnego tego dnia". - Według trzeciego przykazania, zakupy w niedzielę i święta, podobnie jak praca nie konieczna, to grzech – podkreślała.

Marzena Gradecka przestrzegała także polskie władze przed ewentualnym wycofaniem się z zakazu handlu w niedziele. – To byłaby całkowita kapitulacja rządzących przed bezdusznym global kolonializmem. To byłaby zdrada polskich małych i średnich przedsiębiorców, i to nie tylko z branży handlowej – powiedziała prezes Drogerii Jasmin.

Marzena Gradecka uważa, że powinniśmy  odnieść temat niedziel wolnych od handlu w Polsce do sytuacji w zachodniej Europie. – Np. w Niemczech czy we Francji, czyli w krajach pochodzenia kapitału większości koncernów zawłaszczających polski handel. W Niemczech wolną niedzielę chroni konstytucja. W Austrii prężnie działa „Sojusz na rzecz wolnej niedzieli”, organizacja pozarządowa skupiająca środowiska kościelne, związkowe, organizacje społeczne, organizacje gospodarcze i inne. Jej organiczna praca oraz obecność w mediach spowodowały, że wolne niedziele są dobrze przyjmowaną rzeczywistością, a być jej propagatorem jest w dobrym tonie. Podobnie jest w Szwajcarii. Nawet w laickiej Francji niedziela jest chroniona prawem. Jest przywilejem, a nie zakazem – przekonywała Marzena Gradecka. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 25

 • 20
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marco 9 miesiąc temuocena: 50% 

  Pani Gradecka, tak jak inni neiudacznicy (?), ma swoją teorię. A ja od ponad 20 lat pracowałem dla sieci Rossmann pomagając jako firma zewnętrzna w rozwoju. Firma super, ludzie nastawieni na pracę, szarzy pracownicy tacy co to jeżdżą spisują, załatwiają, pełni życzliwości, zaangażowania. Oczywiście kasa dla współpracowników. Zaproponowałem kilka razy (!) mailowo swoje usługi wymienionym tu i nie tylko tu firmom polskim! Nie doczekałem się nawet maila zwrotnego: pocałuj nas pan w ... . To są firmy "Zosie Samosie". Znają się na wszystkim. Popatrzcie na ich lokalizacje, które są decydujące dla takiego handlu. Kiepskie miejsca, byle tanie. Jakieś zadupia gdzie kilkuset klientów dziennie. Popatrzcie na lokalizacje Rossmanna. Popatrzcie na wystroje tych sklepów. Oszczędność. Polska rzeczywistość. I kto winien? Cudzoziemiec, bo mu się chce.

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cosa 8 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wydaje mi się, że to po prostu subiektywna ocena jednej ze stron konfliktu wokół tej ustawy. Żeby sensownie wyrobić sobie zdanie o skutkach niedzielnego zakazu, trzeba by też wziąć pod uwagę argumenty drugiej, dużo liczniejszej strony, przeciwników ustawy. Na mnie osobiście bardzo złe wrażenie zrobił ten hejt na sklepy franczyzowe, kiedy stwierdzono że świadczą usługi pocztowe, komu to przeszkadzało?

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xinska 7 2 miesiące temuocena: 25% 

  Parafrazując francuskiego prezydenta Chiraca: ta pani straciła dobrą okazję, żeby siedzieć cicho. Androny, które plecie w obronie tej fatalnej ustawy nie nadają się do sensownej polemiki.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Justyna33 6 2 miesiące temuocena: 0% 

  Z jednym absolutnie się zgadzam. Za kilka lat możemy być krajem bez własnego handlu. Tylko sprecyzuję: jeszcze kilka lat funkcjonowania tej ustawy o zakazie handlu w niedziele i na pewno będziemy krajem bez własnego handlu. Ta piekielna ustawa wykończy go na bank.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MójNick 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pani Grodecka zapomniała dodać informację o "doskonałej" jakości w rodzinnych firmach handlowych. Prawda jest taka, że zachodnie sieci wykańczają Polski tradycyjny handel bo jego jakość jest bardzo niska. Sklepy otwarte w latach 90-tych przeważnie nie były ani razu remontowane, a ceny na półkach przyprawiają o ból głowy.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~człowiek z branży 30 lat doświadczenia 4 2 miesiące temuocena: 50% 

  całkowicie popieram

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gosc 3 2 miesiące temuocena: 33% 

  SUPER WYPOWIEDZ.DOŚĆ NISZCZENIA KRAJOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eugen 2 2 miesiące temuocena: 71% 

  Brawo pani Marzeno w końcu ktoś się odważył zadać kłam że sklepy upadają przez wolne niedziele.Problem jest dużo głębszy jak np: ceny zakupu,podam przykład ręcznik mega foxy cena dla małego sklepu najniższa 3,30 netto a sklep Auchan sprzedaje w promocji po 2,68 brutto.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirosław. 1 2 miesiące temuocena: 44% 

  Czytając ten artykuł, mam wrażenie że Pani Prezes lobbuje na rzecz rządu PiSu. Rację ma tylko w połowie swojej opinii, całkowicie myli się, części dotyczącej wolnych niedziel.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony