REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

WYWIADY I OPINIE

 

11 stycznia 2018, 14:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marcin Grabowski, dyrektor sprzedaży Velvet Care

Marcin Grabowski, dyrektor sprzedaży Velvet Care (fot. mat. prasowe)

Wartość rynku higienicznych wyrobów papierowych regularnie rośnie. Rosną również ceny, co nie powstrzymuje nabywców przed kupowaniem coraz więcej. Od dłuższego czasu widoczny jest również trend przesuwania się sprzedaży do produktów wyższej jakości. Konsumenci akceptują wyższe ceny, w zamian za lepszy produkt – mówi Marcin Grabowski, dyrektor sprzedaży Velvet Care, w noworocznej sondzie Wiadomości Kosmetycznych.  

REKLAMASdruk - belka w artykułach - grudzień 2018

Jaki będzie 2018 r. dla branży? Z jakimi wyzwaniami i problemami branża i Państwa firma będzie się mierzyć w przyszłym roku?

Jednym z wyzwań dla branży papierniczej będą z całą pewnością rosnące ceny celulozy, które osiągnęły historycznie wysoki poziom. Ma to związek z nieustannie rosnącym popytem na rynku chińskim i jest wyzwaniem dla wszystkich producentów higienicznych wyrobów papierowych. Z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi to do wzrostu średnich cen w kategoriach tego rynku.

Wydaje się jednak, że konsumenci będą skłonni do zaakceptowania tych wzrostów. Od początku 2017 widoczne są bardzo pozytywne trendy na rynku FMCG – wartość tego rynku regularnie rośnie, rosną również ceny, co nie powstrzymuje nabywców przed kupowaniem coraz więcej. Od dłuższego czasu widoczny jest również trend przesuwania się sprzedaży do produktów wyższej jakości. Konsumenci akceptują wyższe ceny, w zamian za lepszy produkt.

W których kategoriach spodziewacie się największej dynamiki?

W najbliższym roku spodziewamy się dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży ręczników papierowych oraz chusteczek w pudełkach. Są to kategorie, które wciąż nie są obecne we wszystkich domach ale rokrocznie zyskują nowych nabywców.

Jakie macie plany rozwojowe?

Naszym celem na 2018 rok jest umocnienie się na pozycji numer 1 wśród producentów markowych. Będziemy inwestować w rozwój marki Velvet poprzez zapewnienie wsparcia marketingowego, ulepszenia aktualnie dostępnych produktów oraz wprowadzenie atrakcyjnych nowości. Równie istotnym punktem e tym roku będzie jednak wzrost sprzedaży w części biznesu zajmującej się markami własnymi. Ponadto zamierzamy rozwijać nowe filary naszej działalności, takie jak produkcja artykułów skierowanych do instytucji (marka Velvet Professional). Wierzymy, że strategia biznesu oparta na kilku filarach pozwoli nam zakończyć kolejny rok sukcesem.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony