REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

Prawo

Sieci drogeryjne

 

29 października 2018, 12:02Mimo licznych otwarć drogerii w centach handlowych, sektor uroda zanotował najwyższe spadki obrotów

Mimo licznych otwarć drogerii w centach handlowych, sektor uroda zanotował najwyższe spadki obrotów (fot. mat. prasowe )

Niedzielny zakaz odebrał centrom handlowym już 9 mln klientów. Najmocniej spadły obroty sklepów z kosmetykami – wynika z badania Retail Institute, na które powołuje się „Rzeczpospolita”.

Od marca, czyli od początku obowiązywania ustawy ograniczającej handel w niedzielę, w sklepach – zwłaszcza tych zlokalizowanych w centrach handlowych – klientów ubywa. Do połowy października w 120 badanych galeriach było ich ponad 9 mln mniej niż w tym samym okresie rok temu – wynika z badania Retail Institute, udostępnionego tylko „Rzeczpospolitej". – Od momentu wejścia w życie zakazu centra handlowe straciły ponad 15,7 mln klientów robiących do tej pory zakupy w niedzielę, ale część z nich zmieniła nawyki zakupowe, wybierając się do galerii między poniedziałkiem a sobotą – wyjaśnia różnicę Anna Szmeja, prezes Retail Institute.

Zapewne dlatego – jak wynika z badania – od początku roku obroty sieci handlowych w 120 centrach wzrosły o 2,2 proc., licząc rok do roku. Inflacja wyniosła 1,8 proc., więc wzrost obrotów nie jest duży. Nie dotyczy też wszystkich – aż o 11,4 proc. spadły obroty sektora zdrowie i uroda (m.in. drogerii), o 11 proc. – kategorii rozrywka, (np. kin), a o 3,7 proc. – restauracji i kawiarni.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony