REKLAMAReklama WK - 2018 - Baner Główny
Europejscy parlamentarzyści chcą zakazać całkowitego testowania kosmetyków na zwierzętach do 2023 r.

Europejscy parlamentarzyści chcą zakazać całkowitego testowania kosmetyków na zwierzętach do 2023 r. (fot. freeimages.com)

Parlament Europejski wezwał do rozpoczęcia kampanii wysokiego szczebla w celu wprowadzenia ogólnoświatowego zakazu przeprowadzania testów na zwierzętach w branży kosmetycznej.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Według informacji serwisu euractiv.pl, europejscy parlamentarzyści wezwali przywódców UE do wykorzystania swoich sieci dyplomatycznych w celu zbudowania koalicji i rozpoczęcia międzynarodowej konwencji w ramach ONZ, aby zakazać całkowitego testowania kosmetyków na zwierzętach do 2023 r.

Euractiv.pl powołując się na relację autorki rezolucji Parlamentu europosłanki Miriam Dalli zaznacza, że sektor kosmetyczny w Europie prosperował, pomimo już obowiązujących ograniczeń. Jak zauważyła Dalli, „humanitarne alternatywy dla testów na zwierzętach mogą obejmować proste organizmy, takie jak bakterie lub tkanki i komórki ludzkie, a także wyrafinowane modele komputerowe”. Po prostu nie ma sensu ciągłe wywoływać u zwierząt niezasadny ból”.

Przypomnijmy, że badania na zwierzętach w branży kosmetycznej są zakazane w UE od marca 2009 r. Termin ten został przedłużony do marca 2013 r. w przypadku najbardziej złożonych testów, takich jak toksyczność ogólnoustrojowa po podaniu wielokrotnym, działanie uczulające na skórę, rakotwórczość, toksyczność reprodukcyjna i toksykokinetyka. Testy na zwierzętach są nadal dozwolone w Europie dla produktów leczniczych i farmaceutycznych, a także niektórych chemikaliów i żywności. Jednak 80 proc. krajów na całym świecie nadal zezwala na testowanie produktów kosmetycznych na zwierzętach.

W Brukseli, po przyjęciu rezolucji parlamentarnej, rozpoczęto kampanię na rzecz ochrony praw zwierząt, która otrzymała 620 głosów, 14 przeciw i 18 wstrzymujących się. Uchwała nie jest jednak wiążąca, co oznacza, że nie zobowiązuje ona UE do działania.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony