REKLAMAAJona_banner główny sierpień 2019

KONSUMENT i TRENDY

 

25 stycznia 2018, 16:30wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Im krótszy skład, tym większe zaufanie do produktu. 73 proc. Polaków czyta etykiety i analizuje składy

Im krótszy skład, tym większe zaufanie do produktu. 73 proc. Polaków czyta etykiety i analizuje składy (fot. fotolia.com)

Nielsen wskazał cztery trendy, które szturmem podbijają rynek. Należą do nich: womenomics, zero waste, clean label oraz connected commerce. – Preferencje konsumentów podążają w kierunku produktów ekologicznych, zdrowych i przyjaznych środowisku. Zwiększa się liczba konsumentów, którzy nie chcą oglądać stereotypowego wizerunku kobiet w reklamach – przekonują eksperci z tej światowej agencji badawczej.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Womenomics – nowe pokolenie kobiet

Zmienia się wizerunek kobiety w mediach. Liderzy w swoich sektorach produktowych coraz częściej rezygnują z przedstawiania kobiet w roli matek, kochanek, gospodyń domowych. Zamiast tego w wielu kampaniach reklamowych i społecznych pojawia się wizerunek kobiety silnej i niezależnej. Co więcej, kobiety w takim duchu chcą wychowywać swoje córki, na co wskazuje coraz większy wybór produktów i inicjatyw, które nie traktują kobiet stereotypowo.

Ekonomiczna siła kobiet wzrasta –  zarabiają więcej i chętnie wybierają produkty, które wspierają feministyczne wartości oraz cele. Badania wykazały, że przedmiotowe ukazywanie kobiet w mediach szkodzi reklamodawcy. Seksistowski przekaz może negatywnie wpływać na sprzedaż i pogorszenie wizerunku marki w oczach konsumenta.

Zjawisko to określa się mianem womenomics, czyli gospodarczą, społeczną i ekonomiczną siłą kobiet.

Zero waste – ogranicz swoje odpady do minimum

Trend zero waste polega na jak największym ograniczeniu odpadów. Konsumenci kupując produkty FMCG coraz częściej zwracają uwagę na to, z jakich materiałów wykonane jest opakowanie.

Trend zero waste rządzi się pięcioma prawami. Pierwsze z nich to „odmawiam sobie rzeczy, których nie potrzebuję”. Następne mówi: „minimalizuję liczbę rzeczy, które muszę kupić”. Trzecie i czwarte nawiązują do recyklingu: „ponownie wykorzystuję rzeczy możliwe do wykorzystania”, a te, których nie mogę ponownie wykorzystać „poddaję recyclingowi”. Ostatnia reguła nawiązuje do kompostowania, „jeśli coś może być skompostowane to oddaję to ziemi zamiast generować śmieci”.

73 proc. polskich ankietowanych deklaruje, że dokładnie czyta etykietę produktu przed jego zakupem. Konsumenci podkreślają, że czym krótsza lista składników na etykiecie, tym chętniej decydują się na zakup i są gotowi za produkt zapłacić więcej

Clean label – czym mniej na etykiecie tym lepiej

Polacy są wyjątkowo wyczuleni na punkcie zdrowia. W zachodnich społeczeństwach dominują lęki ekonomiczne i te związane z terroryzmem. W Polsce najbardziej obawiamy się  o stan zdrowia. Dlatego clean label to trend, który bardzo przypadł do gustu Polakom.

73 proc. polskich ankietowanych deklaruje, że dokładnie czyta etykietę produktu przed jego zakupem. Konsumenci podkreślają, że czym krótsza lista składników na etykiecie, tym chętniej decydują się na zakup i są gotowi za produkt zapłacić więcej. W sklepach coraz częściej widoczne są półki ze zdrową żywnością. Bio bazary i bio markety cieszą się coraz większą popularnością.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Szary 0 ponad rok temu

  Odkrycie roku . Nielsen naprawdę powinien już zostać umieszczony w muzeum biznesu wieku XX. Oni robią tak beznadziejne badania, nudne i w kółko te same. Co oni piszą z tym Clean Label ?? To było już 4 lata temu wszędzie i teraz jest na tendencji spadkowej . Tego typu " firmy " jak Nielsen są chyba tylko po to ,aby istnieć i nic nie wnosić .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony