Bohdan Wyżnikiewicz, prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych

Bohdan Wyżnikiewicz, prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych (fot. Newseria)

Strona 2 z 2
REKLAMAWebinarium Ochrona Marki_belkawartykulach_23.09

Bezrobocie w grudniu 2019 roku wyniosło 5,2 proc. i jest to najniższy grudniowy odczyt w ciągu ostatnich trzech dekad. Minimalnie niższe było w październiku, ale zimą wskaźnik zwykle nieco wzrasta i jest to efekt sezonowy. Pracodawcy skarżą się na brak odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów do pracy. W Polsce wciąż jest wysoki udział osób biernych zawodowo – w II kwartale 2019 roku wynosił 43,8 proc. ludności w wieku 15 lat i więcej. Z tego więcej niż jedną trzecią stanowiły osoby w wieku produkcyjnym (36,7 proc.). Ich aktywizacja mogłaby być sposobem na rozwiązanie problemu, podobnie jak automatyzacja produkcji i ułatwienia dla pracowników spoza Unii. Ostatnia kwestia jest o tyle pilna, że 1 marca dla pracowników spoza Wspólnoty otwiera się rynek niemiecki, oferujący znacznie wyższe płace, i przyciągnie część zatrudnionych w Polsce Ukraińców.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ZAWIEDZIONY 1 ponad rok temu

  Będzie jeszcze gorzej, zamka się tysiące sklepów Polskich rocznie. Otwierają się markety zachodnie które sprowadzają swój towar.Tu nie trzeba ekonomisty Polski łańcuszek handlowy i przemysłowy umiera. Nie chroni się Polskiej zdrowej żywności sprowadza się towar drugiej jakości zmodyfikowany .ITD.,,

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony