REKLAMAFBK 2019 - baner główny (sierpień 2019)

KONSUMENT i TRENDY

STREFA URODY

 

14 stycznia 2019, 10:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Większość mężczyzn jako noworoczne postanowienie planuje zadbanie o wygląd

Większość mężczyzn jako noworoczne postanowienie planuje zadbanie o wygląd (fot. adobe stock)

Trzy czwarte mężczyzn podjęła na 2019 rok noworoczne postanowienie dotyczące dbania o siebie – wynika z badania marki kosmetyków męskich The Bluebeards Revenge.

Według sondażu przeprowadzonego przez markę The Bluebeards Revenge, 73 proc. mężczyzn planuje wraz z Nowym Rokiem bardziej zadbać o swój wygląd. 

Jego wyniki wskazały, że 48 proc. z 2301 uczestników badania jest nastawionych na nowe fryzury, a 33 proc. chce mieć stylowy zarost lub zapuścić brodę. 60 proc. mężczyzn, którzy zapowiedzieli, że zmieniają fryzurę, zasugerowało, że chętnie zdecydowaliby się na dłuższe włosy w 2019.

Nowa fryzura to jedno z najszybszych i najłatwiejszych rozwiązań, aby odhaczyć tę listę – powiedział Callum Marks, manager Luka's Barbershop i ambasador marki Bluebeards Revenge. - W przeciwieństwie do ośmiu miesięcy ciężkiej pracy na siłowni, fryzura może radykalnie zmienić wygląd i styl mężczyzny.

Bradley Wicks, szef kontentu i social media marki uważa, że media społecznościowe są katalizatorem tego zjawiska. 

– Żyjemy w świecie, w którym rośnie rola mediów społecznościowych. W rezultacie mężczyźni w końcu zaczynają uczyć się korzyści płynących z pielęgnacji – bez względu na to, czy zajmują się skórą, włosami na głowie, brodami czy owłosieniem w innych częściach ciała. W dzisiejszym społeczeństwie pracujemy nad budowaniem wizerunku, który chcemy przedstawić znajomym, rodzinie i fanom – dodał Wicks.

Eksperci researchandmarkets.com przewidują, że rynek kosmetyków męskich osiągnie wartość netto 78,6 mld dol. w 2023 roku, osiągając CAGR 5,3 proc.  w stosunku do 2017 roku.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony