REKLAMAOCEANIC_Główny Wrzesień
Pastę do zębów w tubce wynaleziono 22 maja 1892 roku

Pastę do zębów w tubce wynaleziono 22 maja 1892 roku (fot. Fotolia)

Zanim wynaleziono pastę do zębów w tubce trzeba było ją nabierać szczoteczką ze słoika. Inspiracją dla amerykańskiego wynalazcy były farby używane przez paryskich malarzy.  

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach

Dziś przypada rocznica wynalezienia pasty do zębów w tubce. 22 maja 1892 roku dokonał tego dr Washington Sheffield, amerykański dentysta, któremu pomysł podsunął syn, również dentysta. Wygodne opakowania podpatrzył on u paryskich malarzy, którzy do malowania obrazów używali farb wyciskanych z metalowych tubek. Patent kilka lat później skopiowała firma Colgate. I tak nastąpił koniec pasty do zębów w słoikach, z których nabierało się pastę, zanurzając w nich szczoteczkę do zębów.   

Pasta do zębów w tubce nie była jedynym wynalazkiem dr Sheffielda. Wymyślił on także mostek dentystyczny, a także wpadł na pomysł dodania do pasty do zębów wyciągu z mięty. 

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony