REKLAMAWarsaw Pack - baner główny WK - luty/marzec 2019

(fot. adobe stock)

Choć peelingi ze względu na swoje właściwości rekomendowane są do regularnego stosowania przez cały rok, największe  zainteresowanie nimi sklepy notują w miesiącach letnich. Wtedy też na drogeryjnych półkach powinien znaleźć się ich duży wybór, uwzględniający preferencje konsumentów związane z grubością drobinek ściernych oraz dodatkowymi funkcjami pielęgnacyjnymi. Uwzględniając gorące trendy, warto też zwrócić uwagę na to, by zawarte w peelingach składniki były pochodzenia naturalnego i łatwo ulegały biodegradacji  – podkreśla Edyta Sęk, brand manager z Laboratorium Kosmetycznego Joanna.

REKLAMAPrzewodnik po handlu - belka w artykułach WK 2019

Czy peeling do ciała to popularny kosmetyk?
Peelingi usuwają zanieczyszczenia oraz obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka. Peeling, stosowany regularnie, sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, lepiej ukrwiona, ma ładniejszy koloryt, wygląda po prostu lepiej, młodziej. Usunięcie martwych komórek powoduje też, że skóra lepiej wchłania składniki aktywne z balsamów, mleczek, olejków i innych produktów do pielęgnacji ciała, co też ma wpływ na jej wygląd.
Z tego względu peeling powinien być  jednym z podstawowych produktów do pielęgnacji ciała. I rzeczywiście – duża grupa polskich konsumentek chętnie sięga po tę kategorię produktów. Kobiety są świadome, że regularne złuszczanie naskórka jest konieczne. Są też oczywiście konsumentki, które okazjonalnie używają peelingów, np. przed większym wyjściem albo latem, gdy stosują samoopalacze.

Można więc powiedzieć, że jest to kategoria sezonowa? 
Peelingi same w sobie nie są kategorią sezonową, są to produkty, które powinny być stosowane regularnie przez cały rok. Aczkolwiek analizując wyniki sprzedaży, można zauważyć szczyt sprzedażowy w miesiącach letnich. Ma to związek z tym, że część konsumentów właśnie wtedy  szczególnie zaczyna dbać o swoje ciało. To wtedy, gdy częściej jest osłaniane, chcą, by prezentowało się ładnie. 

Jakich składników poszukują konsumenci w peelingach do ciała?  
Konsumenci mają różne upodobania. Dla niektórych najważniejszy jest np. zapach, dla innych wielkość drobinek ścierających. Peelingi możemy podzielić na mechaniczne i chemiczne. W peelingach mechanicznych, zwyczajowo zwanych scrubami, drobinkami ścierającymi mogą być zmielone łupiny orzechów, pestki owoców, piasek morski czy drobinki polietylenu itp. W peeelingach chemicznych za złuszczanie odpowiedzialne są np. kwasy owocowe lub enzymy roślinne.

Kolejną ważną dla konsumentów informacją, zwłaszcza w dobie poszukiwania naturalnych i nieszkodzących środowisku produktów, jest to, czy drobinki zawarte w peelingach są biodegradowalne. Mają oni świadomość, że wiele produktów o właściwościach peelingujących oferowanych na rynku zawiera ścierające mikrodrobinki wykonane z polimerów syntetycznych. Te składniki nie rozpuszczają się w wodzie, a ich mikroskopijny rozmiar powoduje, że nie zostają one usunięte w procesie filtrowania wody. W wyniku tego plastik nie tylko staje się pożywieniem dla zwierząt żyjących w wodzie, ale też zanieczyszcza środowisko.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony