HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

13 lipca 2020, 16:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kandydat na kierownika apteki musi uzyskać od samorządu aptekarskiego zaświadczenie potwierdzające uprawnienia do zarządzania daną placówką. Według PharmaNET ta praktyka nie ma umocowania w Prawie farmaceutycznym ani w ustawie o izbach aptekarskich

Kandydat na kierownika apteki musi uzyskać od samorządu aptekarskiego zaświadczenie potwierdzające uprawnienia do zarządzania daną placówką. Według PharmaNET ta praktyka nie ma umocowania w Prawie farmaceutycznym ani w ustawie o izbach aptekarskich (fot. adobe stock)

Strona 2 z 2
REKLAMA

Organizacja podkreśla, że nie ma potrzeby rozszerzania uprawnień samorządu aptekarskiego.

Farmaceuci nie powinni być traktowani w gorszy sposób niż przedstawiciele innych zawodów medycznych oraz prawniczych. Przypominamy, że cel, który rzekomo przemawia za koniecznością uzyskania zaświadczenia od samorządu aptekarskiego już teraz realizuje badanie rękojmi poprzedzające uzyskanie uprawnień zawodowych, a także sądownictwo dyscyplinarne, które na bieżąco w razie wystąpienia określonych okoliczności weryfikuje zachowanie farmaceuty – czytamy w opracowaniu przygotowanym przez komisję farmaceutyczną PharmaNET.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony