REKLAMAHEINZ-GLAS - baner główny - marzec, kwiecień 2019

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

9 sierpnia 2018, 08:17Platformy sprzedażowe zyskują coraz większą popularność wśród kupujących kosmetyki i perfumy

Platformy sprzedażowe zyskują coraz większą popularność wśród kupujących kosmetyki i perfumy (fot. Żródło: Fotolia)

Platformy typu marketplace jak Amazon, Allegro i eBay już dziś mają 50 proc. światowego rynku e-handlu. W przyszłości ich udział będzie się zwiększał.

REKLAMAKongresFMCG_belka

Autorzy raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska” zadali pytanie, jakie produkty kupujemy w zagranicznych sklepach internetowych.

Respondenci wskazali, że podobnie jak w przypadku polskich e-sklepów, poza odzieżą i akcesoriami, najczęściej zamawiane są kosmetyki i perfumy oraz książki i filmy. Inaczej wyglądał ten ranking jeszcze rok temu. W 2017 roku najpopularniejszymi produktami kupowanymi w zagranicznych e-sklepach były odzież, gry komputerowe i obuwie (odpowiednio 38 proc., 28 proc. oraz 23 proc.).

Dziennik „Rzeczpospolita” podaje z kolei, że według ekspertów w najbliższym czasie udział dużych platform w rynku e-commerce wzrośnie nawet do 60 proc. W tym czasie mniejsze sklepy internetowe zwiększą swój udział zaledwie o 1 pkt proc.

Można to już zaobserwować w Polsce. Platformy sprzedażowe zyskują coraz większą popularność. Przykładowo, na liście najbardziej rozpoznawalnych e-sklepów Polacy wymieniają Allegro (72 proc.), OLX (33 proc.) i Ceneo (12 proc.).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony