REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

PRAWO

 

5 grudnia 2018, 11:36



wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Policja przechwyciła podróbki produktów światowych firm w okolicy Warszawy

Policja przechwyciła podróbki produktów światowych firm w okolicy Warszawy (fot. Adobe)

Podrobione kosmetyki oraz odzież o wartości rynkowej ponad 40 mln złotych zabezpieczyli funkcjonariusze pod Piasecznem. Zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

Mundurowi przeszukali hale magazynowe oraz miejsca zamieszkania dwóch zatrzymanych osób zaangażowanych w proceder handlu podróbkami. Zatrzymali w sumie blisko 65 tysięcy podrabianych perfum i wód toaletowych oraz prawie 2 tysiące sztuk odzieży (w tym: koszule, bluzy, spodnie, t-shirty oraz buty), a także 370 paczek papierosów.

W ramach akcji walczącej z nielegalnym procederem wprowadzania do obrotu towarów podrabianych, wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wołominie.

Funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie piaseczyńskim mogą znajdować się magazyny z podróbkami odzieży i kosmetyków. Policjanci weszli do jednej z hal magazynowych, zatrzymując na gorącym uczynku dwie osoby, które akurat sortowały i przygotowywały do wprowadzenia do obrotu kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm.

W kolejnej przeszukanej hali magazynowej, a także w miejscu zamieszkania zatrzymanych osób (powiat pruszkowski) oraz w samochodzie służącym do przewozu towarów funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policji znaleźli kolejne hurtowe ilości podróbek, które miały trafić do sprzedaży.

Zatrzymano dwie osoby, które usłyszały zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu wyrobów kosmetycznych oraz odzieżowych z podrobionymi znakami towarowymi, za co może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a także zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Na poczet kary grzywny funkcjonariusze zabezpieczyli ok.12 tys. złotych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony