REKLAMAHAINZ-GLAS - Baner Główny WK (26.06 - 06.07.2019)

KONSUMENT i TRENDY

 

20 września 2018, 15:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Z badania socjologicznego przeprowadzonego dla ING wynika także, że brak pieniędzy jest dominującym motywem krążących online treści przekazywanych przez młodych ludzi

Z badania socjologicznego przeprowadzonego dla ING wynika także, że brak pieniędzy jest dominującym motywem krążących online treści przekazywanych przez młodych ludzi (fot. freeimages.com)

Pieniądze dla młodych są środkiem rozwoju i realizacji marzeń. Szkoda im pieniędzy na niezaplanowane wydatki na ubrania czy kosmetyki. Łatwiej wydają natomiast na podróże i zajęcia, które przynoszą im satysfakcję.

Jak wynika z raportu „ING Leon. Generation & Banking Audit”, pieniądze są dla młodych niezwykle ważne. Stanowią one środek do rozwoju i realizacji marzeń. Młodzi przyznają, że często żałują spontanicznych wydatków na ubrania, kosmetyki czy imprezy, ale za to pieniądze wydawane w czasie podróży i na realizację pasji już ich nie bolą. Oba te cele określają jako inwestowanie w siebie.

Z badania socjologicznego przeprowadzonego dla ING wynika także, że brak pieniędzy jest dominującym motywem krążących online treści przekazywanych przez młodych ludzi. Sytuacje, w których nie mogą realizować swoich pragnień, sprawiają, że czują się bezradni. Z treści przez nich tworzonych wynika także, że młodzi ludzie nie mają poczucia sprawczości w obszarze pieniędzy, nie mają nad nimi kontroli i to im doskwiera.

Młodzi Polacy mają silną potrzebę samorealizacji, mają swoje pasje i są bardzo aktywni w ich realizacji. Przyznają, że marzenia są paliwem pozwalającym trzymać orientację na cel. Młodzi często jednak nie wiedzą, jak zacząć i wyjść z przysłowiowej szuflady.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony